/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hanönücancel

Kastamonu Hanönü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hanönü Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hanönü kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hanönü Kiralık Daire Arayanlara İlçe Genel Bilgileri

Kastamonu ilinin önemli ilçelerinden biri olan Hanönü ilçesi 1988 yılına kadar Taşköprü ilçesine bağlı bir nahiye olarak süregelmiştir.  Kızılırmak’ın bir kolu olan Gökırmak Vadisi üzerinde yer alan ilçenin doğusunda Sinop ilinin Boyabat ilçesi, doğusunda ise Taşköprü ilçesi yer almaktadır. İsmini İpek Yolu üzerinde ilçede yer alan tarihi bir handan alan ilçe geçmişten günümüze; Hitiler, Paflogonyalılar, Romalılar, Lidyalılar, Pontuslar, Bizanslar ve Candaroğulları olmak üzere birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kastamonu Hanönü kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası, iklimi ve tarihi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin çevresi yüksek tepelerle çevrilmiş olup, ilçede yer alan Gökırmak kenarında irili ufaklı birçok ova yer almaktadır. Denizden yüksekliği ortalama 415 metre olan ilçe bu nedenle ilçe iklimi Karadeniz ve karasal iklim arasındaki geçiş iklimi olmasına karşın oldukça ılımandır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sebze meyve tarımı yapılırken, hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık yapılmaktadır. Ormanlık araziler bakımından oldukça zengin olan ilçede çam, meşe, kavak, söğüt, köknar ve kayın ağaçları bulunmaktadır. İlçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetleri son dönemlerde modernleşme eğilimi göstermektedir. Bu nedenle son birkaç yılda ilçe içerisinde konut arayan ve çevre bölgelerden ilçeye göç eden kişilerin sayısında artış yaşanmıştır.

Hanönü Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 156’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,48’ini (2 bin 98) erkek, yüzde 49,52’sini (2 bin 58) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hanönü kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 20 adet köy bulunmaktadır. Hanönü kiralık ev tercihinde bulunabileceğini mahalleler ve köyler: Gelinbükü Mahallesi, Hanönü Mahallesi, Vakıf Geymene Mahallesi, Akçasu Köyü, Bağdere Köyü, Bölükyazı Köyü, Çakırçay Köyü, Çaybaşı Köyü, Demircimüezzin Köyü, Gökbelen Köyü, Gökçeağaç Köyü, Halkabük Köyü, Hocavakıf Köyü, Kavak Köyü, Kayabaşı Köyü, Küreçayı Köyü, Sarıalan Köyü, Sirke Köyü, Yeniboyundurcak Köyü, Yenice Köyü, Yeniköy Köyü, Yılanlı Köyü ve Yukarıçakırçay Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Kastamonu Hanönü ilçesinden yana kullanmak siteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kastamonu Hanönü kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Hanönü Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.