/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İhsangazicancel

Kastamonu İhsangazi Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

İhsangazi Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi 

EmlakJet ailesi olarak İhsangazi kiralık daire bakan okuyucularımızın bölge hakkında bilgi sahibi olmaları adına bir yazıyı hazırladık. İhsangazi, Kastamonu'nun bir ilçesidir. İhsangazi ilçemiz, 1968 yılına kadar Mergüze adıyla bilinmekte olup, araç ilçesine bağlı bir nahiye olan Mergüze; 1968 yılında Belediye teşkilatının kurulması ile Kastamonu merkeze bağlanmış ve 19.06 1987 yılınca ilçe olmuştur. İlçenin yüzölçümü 384 kilometrekaredir. İlçe karasal iklime sahip olup hayvancılık ve tarıma dayalı geçim kaynağı bulunmakta karaçam ve tarla bitkileri yoğunluktadır.

İhsangazi Kiralık Daire Bakanlara İlçe Tarihi

Mergüze adıyla anılan yerleşim yerinin adı 1968 yılında belediye teşkilatının kurulması sırasında İhsangazi olarak değiştirilmiştir. İsim değişikliğinin üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen Mergüze adı günümüzde de halk arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. İlçe sınırları içinde bulunan kaya mezarları ve yüzey kalıntıları bölgenin eski çağlarda yerleşim alanı olarak kullanıldığını göstermektedir. 1996 yılında Kastamonu İli yüzey araştırması sırasında ilçe sınırları içinde bulunan bir bölgede yüzeyden kalkolitik ve ilk tunç çağı çanak çömleklerinin yanı sıra şüpheli hellenistik dönem parçaları toplanmıştır. Gerekli yüzey tarama çalışmaları tamamlanmadığı, için eski dönemlere ilişkin doğru bilgilere ulaşmak mümkün değildir. 1940 yılında şu anki ilçe merkezinin kurulu olduğu Mergüze mevkiinde ilk olarak bir karakol kurulmuş, 1945 yıllarında da çevre köylerin ihtiyacı için bir okul yaptırılmıştır. Zaman içinde karakol ve okul civarında yapılaşmanın artmasıyla yerleşim alanı olarak gelişme başlamıştır. 1958 yılında vatandaşların katkısıyla inşa edilen Bucak Müdürlüğü binası halen Hükümet Binası olarak kullanılmaktadır. 1968 yılında Belediye teşkilatının kurulması ile birlikte idari olarak Kastamonu merkeze bağlanmış, adı İhsangazi olarak değiştirilmiştir. 1979 yılında İhsangazi Yatılı Bölge Okulunun açılmasıyla mevcut yapılaşma artmaya devam etmiştir. 1988 yılında ilçe merkezi olarak faaliyetlere başlanmıştır. 2004 yılına kadar kamu kurum ve kuruluşlarının ilçe müdürlükleri ve temsilcilikleri açılmış, Emniyet Müdürlüğü ve Adliye Teşkilatı faaliyetlerine devam etmekteydi. İhsangazi, Araç'a 20 kilometre ve İstanbul yoluna 15 kilometre uzaklığındadır. İlçenin Siyez Bulguru üretimi halen devam etmektedir. Her yıl Ağustos ayının sonunda İhsangazi Sepetçioğlu ve Siyez Bulguru Festivali birçok kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. Siz de ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Kastamonu İhsangazi kiralık ev arayışlarını sitemizden yapabilirsiniz.

İhsangazi Kiralık Daire Fiyatları 

Kiralık daire arayışınızı daha da kolaylaştırmak adına ilçedeki emlak piyasasını sizler için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam kiralık dairelerin ortalama büyüklükleri 70 metrekare olarak karşımıza çıkılır. İhsangazi kiralık daire fiyatları ortalama 294 Türk Lirası olarak görülür. Metrekareye düşen insan sayısı 4 Türk Lirasına denk gelir. 

Yukarıda yer alan verilerin ilçe genelindeki kiralık dairelerin ortalamaları olduğunu unutmamalısınız. Bu verilerden yola çıkarak siz de bütçenizi hazırladıysanız ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere uyan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev İhsangazi ilanlarını ve daha fazlasını listeleme sayfalarımızdan inceleyebilir ve size ne uygun olanı seçebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.