/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pınarbaşıcancel
Kastamonucancel

Kastamonu Pınarbaşı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pınarbaşı Kiralık Daire Arayışında Olanlara İlçe Rehberi

Pınarbaşı kiralık daire tercih edeceklerin işi artık daha kolay. Emlakjet okuyucuları için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda ilçe hakkında merak edilenleri bulabilirsiniz. Pınarbaşı, Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Pınarbaşı'nın doğusunda Azdavay ilçesi, batısında Bartın ili Ulus ilçesi, kuzeyinde Cide ilçesi, kuzeydoğusunda Şenpazar ilçesi, güneyinde ise Daday ilçesi ve Karabük ili Eflani ilçeleri ile çevrilidir. Pınarbaşı; zümrüt yeşili ormanları, kanyonları ve mağaraları, ahşap evleri, şirin köyleri ve geleneksel yaşam tarzı ile Anadolu’nun Kuzeyinde Küre Dağlarının güney kesiminde yer alır. İlçe dağlık engebeli bir araziye sahiptir. İklim Karadeniz iklimi ile karasal iklimi arasında geçiş iklimidir. Kışlar uzun ve soğuk geçer yazlar kısa ve sıcaktır. İlçe orman bakımından oldukça zengin olup, yörenin %63’ü ormanla kaplıdır. Yükseklerde iğne yapraklı ağaçlar yaygın olup, alçak kesimlerde çayır ve makiye benzer bitki örtüsü hâkimdir. İlçeye ulaşım her yönden mümkün olup, ilçe İstanbul’a 520 kilometre Ankara’ya 315 kilometre mesafede bulunmaktadır. İstanbul’dan ilçeye otobüs firmaları tarafından günlük sefer yapılmakta olup otobüs firmaları ile ilçeye ulaşım mümkündür. 

Pınarbaşı Kiralık Daire Bakanlar Gezi Rehberi

Pınarbaşı ilçesi doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Valla Kanyonu, Pınarbaşı ilçesine bağlı Muratbaşı Köyü sınırlarında yer almaktadır. İlçe merkezine 26 kilometre uzaklıktadır. Valla Kanyonu Devrekani Çayı ile Kanlıçayın birleştiği yerden başlamaktır. 1994 yılında dört öğrencinin kanyon içinde kaybolması ve 14 gün sonra Cide ilçesine çıkması bu kanyonun vahşi cennet olarak anılmasına ve çok ziyaret almasına sebep olmuştur. Horma Kanyonu, İlçe merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Zara Çayı üzerinde yer almaktadır. Suyun taştaki kireçleri aşındırması ile oluşan derin kazanlar şeklindeki çukurlar oldukça dikkat çekmektedir. Ilıca Şelalesi, Pınarbaşı ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta Ilıca Köyü içinde yer almaktadır. Şelale suyunun döküldüğü bu havuzun etrafı ağaç ve bitkiler ile kaplıdır. Ağaçların yansıması ile yeşil bir görüntü oluşturan havuz harika bir manzara oluşturmaktadır. Ayrıca bu köy içerisinde Bizans Döneminde yapılan bir hamam bulunmaktadır. Ilgarini Mağarası, İlçe merkezine 36 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Pınarbaşı ilçesine bağlı Sümenler Köyü Kazla Mahallesi Top Meydan mevkiinde yer alır. Siz de hayalinizdeki eve bir an önce sahip olmak için Kastamonu Pınarbaşı kiralık daire ilanlarına emlakjet.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Pınarbaşı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 6.020 kişiden oluşur. Bu nüfusun %51,80’ini erkekler ve %48,20’sini kadınlar oluşturur. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 5.236’dır.  İlçenin önceki yıla göre nüfus artış oranı %14,97 iken nüfus artış miktarı ise 784’dür.

Pınarbaşı Kiralık Daire Alacakların Tercih Edebileceği Mahalleler

İlçe de toplam 6 mahalle bulunmaktadır. Pınarbaşı kiralık daire arayışınızda bakabileceğiniz mahalleleri;

  • Uzunçam Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi,
  • Atatürk Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Çalkaya Mahallesi ve
  • Çamkışla Mahallesidir.

Eğer siz de bu ilçeden ev kiralamak istiyor fakat hangi mahallesinden alacağınıza karar veremiyorsanız ilçenin bütün mahallelerini kapsayan Kastamonu Pınarbaşı kiralık evler ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.