/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tosyacancel

Kastamonu Tosya Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Tosya Kiralık Daire Bakanlar İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Tosya kiralık daire arayanlar için rehber niteliğinde olan bu yazıyı derledik. Tosya, Kastamonu ilinin bir ilçesidir. Tosya, Batı Karadeniz bölümünde bulunur. Tosya ovasının kuzey kenarında kuruludur. Kaynağını Ilgazlar'ın devamı olan Gevur Dağları'ndan alan, sonra Devrez Çayı'na katılan Kurudere'nin ovasına kuruludur. Tosya Ovasını kuzeyden Ilgaz Dağları, güneyden Kös Dağları ve Geçmiş Dağları çevreler. Tosya Ovası Kuzey Anadolu Fayının Ilgaz ve Kös Dağları kenarında oluşturduğu çöküntü alanında bulunur. Coğrafi olarak Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Tosya'da Karadeniz'in ılımanlaştırıcı etkisi çok görülmez. Ilgaz Dağları ve Küre Dağları deniz etkisini kesmektedir. İklim Türkiye'de Karadeniz iklimi ile İç Anadolu Karasal iklim arasında geçiş tipidir. Tosya'nın en büyük ekonomik gelir kaynağı olarak pirinç üretimi ilk sırada gelmektedir. İlçede üretilen ahşap kapı pencere ve mobilyalar Türkiye’nin her yerine pazarlanmakta, ayrıca ihraç edilmektedir. Ağaç sanayi, klasik ahşap kapı ve pencere yapımı yanında son yıllarda modern “Amerikan kapı” ve özellikle mutfak mobilyası alanında çok büyük gelişmeler sağlamıştır.

Tosya Kiralık Daire Arayanlar İlçenin Tarihi

Tosya halkının tarih içerisinde zaman zaman Orta Asya'dan Anadolu'nun diğer bölgelerine göç edip yerleşmiş Türkler olduğu bilinmektedir. Tosya, tarihi süreç içerisinde “Kuzeybatı Anadolu da önemli bir kültür ve ticaret merkezi olarak bilinmektedir. Tosya adı ilk defa Prehistorik dönemlerde Zoaka, Bizans İmparatorluğu döneminde Doccia olarak kullanılmış, Türk fethinden sonra da Tukıya adıyla kullanılmıştır. Tosya'nın kuruluş tarihi tam olarak bilinmemekle birlikte arkeolojik kazılardan elde edilen bulgulara göre yaklaşık dört bin senelik bir geçmişe sahiptir. Bulunduğu bölgeye M.Ö. 7. yüzyılda hüküm sürmüş Yunan hükümdarı Homeros döneminde Paflagonya denildiği bilinmektedir. Tosya, Kastamonu vilayetine bağlı 30 mahalle 41 köy, Saz kazası ise Çorum'a bağlı 9 köyden ibaret olup, ilçenin yeri Kuşçular ve Çakal köyü arasında kaydedilmiştir. Milli Mücadele yıllarında eli silah tutan Tosya’lılar cephede savaşırken geriye kalanlar cepheye silah ve mühimmat sevkiyatında bulunmuşlardır. Tosya, işgale uğramamış olmasına rağmen, Kuva-i Milliye’ye her türlü desteği sağlamış; Sakarya ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi savaşlarında resmi kayıtlara göre 310 şehit vermiştir. Siz de bu bölgede ev kiralamak istiyorsanız Tosya kiralık evler için sitemizdeki ilanlara göz atabilirsiniz.

Tosya Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Emlak piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin alanları ortalama 115 metrekaredir. Tosya kiralık daire fiyatları 564 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen kira fiyatı 5 Türk Lirasıdır. Oda sayıları ile alanlarına göre kiralık daire fiyatları aşağıdaki gibidir. 

• 2+1, 95 metrekare bir daire 554 Türk Lirası ve

• 3+1, 130 metrekare bir daire 578 Türk Lirasıdır. 

Ev arayışınızda bütçeniz hazırsa önünüzde başka engel yok. İlgili ilanlara EmlakJet aracılıyla yanı başınızda. İstek ve kriterlerinize uygun olan sahibinden uygun fiyatlı Tosya da kiralık ev ilanlarına dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Tosya Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.