/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akkışlacancel

Kayseri Akkışla Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Akkışla Kiralık Daire Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akkışla kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Akkışla Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ilinin önemli ilçelerinden biri olan Akkışla ilçesi Kayseri ilinin doğusunda yer almaktadır. İl merkezine 80 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin doğusunda Pınarbaşı, batısında Sarıoğlan, kuzeyinde Gemerek, güneyinde Pınarbaşı ve Bünyan ilçeleri yer almaktadır. Akkışla kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Yüzölçümü 546 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1.370 metredir.  Akkışla kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe tarım arazileri ile ilgili olarak yaptıkları araştırmalarda ilçede 100 bin 850 dekar tarım arazisi yer almaktadır. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Bu nedenle ilçede yoğun olarak bozkır bitki örtüsüne rastlanmaktadır. Dağlık ve engebeli bir yapıya sahip olan ilçenin doğusunda Hınzır Dağı yer almaktadır. Bu dağlar ilçede yer alan vadileri derin bir şekilde yarmaktadır. Akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçe içerisinde Acısu ve Kızılırmak yer almaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünleri yetiştirilmektedir. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yürütüldüğü ilçede genellikle et besiciliği yapılmaktadır. Akkışla kiralık daire tercihinde bulunacak olan vatandaşlar ilçe hakkında araştırma yaparken ilçede son dönemlerde yapılan ekonomik faaliyetlerde modernleşme eğilimi olduğunu gözlemlemişlerdir. Bu nedenle ilçe gelişme konusunda yükselen bir ivme göstermektedir. Bu nedenle ilçede kiralık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Akkışla Kiralık Daire Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 429’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,58’ini (3 bin 252) erkek, yüzde 49,42’sini (3 bin 177) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akkışla kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 13 adet mahalle bulunmaktadır. Kayseri Akkışla kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akın Mahallesi, Alevkışla Mahallesi, Ganişeyh Mahallesi, Girinci Mahallesi, Gömürgen Mahallesi, Gümüşsu Mahallesi, Kululu Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Şen Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşil Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Kayseri Akkışla ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kayseri Akkışla kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Akkışla Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.