/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pınarbaşıcancel
Kaysericancel

Kayseri Pınarbaşı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pınarbaşı Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Bilgiler

Pınarbaşı kiralık daire almayı düşünen takipçilerimiz için genel bilgilere verdiğimiz bu yazıyı derledik. Pınarbaşı, Kayseri'nin ilçelerinden birisidir. Cumhuriyetin ilanından sonra Şirvan Dağının eteklerindeki kaynak suyundan dolayı Pınarbaşı adını almıştır. İlçe İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Kızılırmak bölümündedir. Kayseri’ye 89 kmilometre uzaklıkta olup, Kuzeyinde Sivas, Batısında Bünyan, Güneyinde Tomarza ve Sarız, Doğusunda Kangal ve Gürün bulunmaktadır. İlçenin merkezinden başlayarak, doğusu 2000 rakımına kadar çıkan Uzunyayla platosu ile kaplıdır. İlçe merkezi genellikle düz alanda kurulmuş olmakla birlikte bağlı yerleşim yerleri genel olarak dağlık ve engebeli alanlarda bulunmaktadır. Dağlık ve engebeli olan ilçenin Güneydoğusunda Tahtalı sıradağları uzanır. Başlıca akarsuyu, Seyhan nehrinin bir kolu olan Zamantı Çayıdır. Zamantı, Şerefiye köyünün sınırlarında doğmakta, Tomarza sınırından geçerek Seyhan nehrine ulaşmaktadır. Kışları soğuk, yazları kurak ve serindir. İklim özellikleri ile değişken iklim yapısına sahip olduğundan özellikle tarım olumsuz yönde etkilenmektedir. 

Pınarbaşı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi

İlçe geçmişten bu yana önemli bir hayvancılık merkezidir. 1950’li yıllara kadar ilçe halkı at yetiştiriciliği yapmıştır. Ancak, atçılık yerini Koyun ve Büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine bırakmıştır. İklim şartları itibariyle at yetiştirmeye oldukça uygun olan bu yörede son yıllarda saf kan İngiliz yarış atları yetiştirilmeye başlanmıştır. Son yıllarda hayvancılıkta; besicilik, koyunculuk ve süt inekçiliğine ağırlık verilmektedir. Ayrıca ilçede en önemli ekonomik varlıklardan biri de su kaynaklarıdır. İlçedeki sular özellikle alabalık yetiştiriciliği için oldukça elverişlidir. Buğday, Arpa, Çavdar, Pancar, Nohut, Kuru Fasulye, Yeşil Mercimek, Patates, Yonca ve Korunga üretimi yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Büyükbaş hayvan, Küçükbaş hayvan üretimi de önemli yer tutmaktadır. Hayvancılık genelde süt besiciliği üzerine gelişme eğilimi göstermektedir. Günlük süt üretimi 100 ton civarındadır. İlçedeki mevcut sanayi tesisleri; 3 Un Fabrikası, 1 Halı Fabrikası, 1 Mermer Fabrikası, 1 Et Entegre Tesisi, 1 Kaynar Kasabası T. Kalkınma Vakfı’na ait süt işletme tesisi, 8 Alabalık üretme çiftliği, 3 Krom madeni işletmeciliği mevcuttur. Mermer üretimi de yapılmaktadır. Karakuyu Köyünde 2000 yılında Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kurulmuştur. İlçe merkezinde ve Köylerindeki birçok evde halı ve kilim tezgahları mevcuttur. Buralarda özel sektör adına halı ve kilim dokunmaktadır. Siz de bu ilçeden ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Kayseri Pınarbaşı kiralık ev için listeleme sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Pınarbaşı Kiralık Daire Fiyatları

İlçe genelindeki kiralık daire piyasasını sizler için araştırdık. 2019 Emlakjet bölge raporuna göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 102 metrekaredir. Ortalama Pınarbaşı Kiralık daire fiyatları 565 Türk Lirasıdır.  Ortalama birim kira fiyatı ise 6 Türk Lirasıdır.

EmlakJet ile ev arayışları zaman kaybetmeden devam ediyor. İhtiyaçlarınıza ve isteklerinize en çok uyan ev ilanlarına sitemiz aracılığı ile vakit kaybetmeden ulaşabilmeniz mümkün. Hayallerinizdeki eve hemen sahip olmak için Pınarbaşı kiralık daire sahibinden ya da emlakçıdan ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Pınarbaşı Kiralık Daire
Akören MahallesiAkpınar MahallesiAlagazili MahallesiAlamescit MahallesiAltıkesek MahallesiArslanbeyli MahallesiArtmak MahallesiAşağıbeyçayırı MahallesiAşağıborandere MahallesiAşağıkaragöz MahallesiAşağıkızılçevlik MahallesiAvşarpotuklu MahallesiAygörmez MahallesiBahçecik MahallesiBeserek MahallesiBüyükgümüşgün MahallesiBüyükgürleğen MahallesiBüyükkabaktepe MahallesiBüyükkaramanlı MahallesiBüyükkaramuklu MahallesiBüyükkömarmut MahallesiBüyükpotuklu MahallesiCabe MahallesiCinahmet MahallesiCinliören MahallesiÇakılkaya MahallesiÇaybaşı MahallesiÇördüklü MahallesiÇukuryurt MahallesiDemircili MahallesiDemirciören MahallesiDevederesi MahallesiDikilitaş MahallesiDilciler MahallesiEğrisöğüt MahallesiElmalı MahallesiEmeğil MahallesiEsenköy MahallesiEskitekke MahallesiEskiyassıpınar MahallesiFakıekinciliği MahallesiGebelek MahallesiGölcük MahallesiGültepe MahallesiGümüşgün MahallesiGüney MahallesiHalitbeyören MahallesiHan MahallesiHasırcı MahallesiHassa MahallesiHayriye MahallesiHilmiye MahallesiHürriyet Mahallesiİğdelipayaslı Mahallesiİnliören Mahallesiİnönü MahallesiKadılı MahallesiKaftangiyen MahallesiKaman MahallesiKaraboğaz MahallesiKarahacılı MahallesiKarahalka MahallesiKarakuyu MahallesiKavakköy MahallesiKavlaklar MahallesiKayaaltı MahallesiKayabaşı MahallesiKayaönü MahallesiKaynar MahallesiKazancık MahallesiKerimoğlu MahallesiKılıçkışla MahallesiKılıçmehmet MahallesiKırkgeçit MahallesiKırkpınar MahallesiKızıldere MahallesiKızılhan MahallesiKızılören MahallesiKöşkerli MahallesiKurbağalık MahallesiKurttepe MahallesiKuşçular MahallesiKüçükkömarmut MahallesiKüçükpotuklu MahallesiMalakköy MahallesiMelikgazi MahallesiMethiye MahallesiOlukkaya MahallesiOruçoğlu MahallesiÖrenşehir MahallesiPanlı MahallesiPaşalı MahallesiPazarören MahallesiPazarsu MahallesiPulpınar MahallesiSaçayağı MahallesiSaçlı MahallesiSerinyurt MahallesiSolaklar MahallesiSöğütlü MahallesiŞabanlı MahallesiŞerefiye MahallesiTahtaköprü MahallesiTaşlıgeçit MahallesiTaşlıoğlu MahallesiTaşoluk MahallesiTersakan MahallesiTözgün MahallesiUzunpınar MahallesiUzunyol MahallesiÜçpınar MahallesiYağlıpınar MahallesiYahyabey MahallesiYarımtepe MahallesiYenicami MahallesiYeniocak MahallesiYeregeçen MahallesiYukarıbeyçayırı MahallesiYukarıborandere MahallesiYukarıkaragöz MahallesiYukarıkızılçevlik MahallesiYusuflar Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.