/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarıoğlancancel
Kaysericancel

Kayseri Sarıoğlan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sarıoğlan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sarıoğlan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Sarıoğlan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ilinin önemli ilçelerinden biri olan Sarıoğlan ilçesi Sivas-Kayseri karayolu ilçenin yakınında yer almaktadır. Kayseri il merkezine 61 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin eski yerleşim yer ilçenin kuzeydoğu kısmında yer almaktadır. Sarıoğlan kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzeybatısında Felahiye ve Özvatan ilçeleri, doğusunda Akkışla ve Gemerek ilçeleri, güneyinde Bünyan ilçesi, batısında ise Kocasinan ilçesi yer almaktadır. Sarıoğlan kiralık ev arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptığı araştırmalar sonucunda ilçede irili ufaklı birçok tepe olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçe merkezinin denizden yüksekliği 1.148 metredir. Su kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçenin en büyük nehri Kızılırmak’tır. Karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. En fazla yağışın bahar aylarında düştüğü ilçede ortalama yağış 300-400 milimetredir. Bitki örtüsü bakımından oldukça zengin olan ilçede birçok bitki türü yer almaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Bölgede yaşayan yerel halk tarım faaliyetleri kapsamında hububat ürünleri ve belli başlı meyve ürünlerinin üretimini yaparken hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. İlçe hakkında yapılan araştırmalar sonucunda ilçede yapılan hayvancılık ve tarım faaliyetlerinin son dönemlerde modernleşme eğiliminde olduğu bilgisine ulaşılmaktadır.

Sarıoğlan Kiralık Daire Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 938’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,30’unu (8 bin 520) erkek, yüzde 49,70’ini (8 bin 418) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kayseri Sarıoğlan kiralık daire arayan vatandaşların ilçede kiralık konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Kayseri Sarıoğlan kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahallelerden başlıcaları: Alamettin Mahallesi, Bakarcak Mahallesi, Burunören Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Düzencik Mahallesi, Ebülhayır Mahallesi, Gaziler Mahallesi, Güzelyazı Mahallesi, İğdeli Mahallesi, Kadılı Mahallesi, Kaleköy Mahallesi, Karaözü Mahallesi, Karpınar Mahallesi, Keklikoğlu Mahallesi, Kızılpınar Mahallesi, Muratbeyli Mahallesi, Ömerhacılı Mahallesi, Ömürlü Mahallesi, Palas Mahallesi, Sofumahmut Mahallesi, Şenyurt Mahallesi, Tatılı Mahallesi, Üzerlik Mahallesi, Yahyalı Mahallesi, Yerlikuyu Mahallesi ve Yıldırım Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire arayışını Kayseri Sarıoğlan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kayseri Sarıoğlan kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.