/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Delicecancel

Kırıkkale Delice Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Delice Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Delice kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Delice ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Delice ilçesi önceleri Keskin ilçesine bağlı olsa da 1928 senesinde bir köy değil, bir bucak konumuna getirilmiştir. 1946 senesinde Kırıkkale’nin kendisi bir ilçe olduğunda buraya bağlanmıştır. 1960 senesinde ise 36 adet köyü ile birlikte, ilçe olma statüsünü elde etmiştir. 

Delice Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Delice ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kırıkkale iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 750 km2’dir ve denizden yüksekliği e 750 metredir. İlçenin doğu tarafındaki doğal sınırını Delice Irmağı çizmektedir. Ancak bu sınırın tepelik alanlardan geçmesinden ötürü net bir çizgi belirlenememiştir. İlçe sınırları içerisinde, Delice Irmağı haricinde, Kılıç Özü Vadileri ile birlikte birtakım kuru dereler ve tepelik alanlar mevcuttur. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda yer almaktadır:

  • İlçenin doğu yönünde Çorum iline bağlı olan Sungurlu ilçesi ve Yozgat iline bağlı olan Yerköy ilçesi bulunmaktadır.
  • İlçenin batı yönünde Keskin, Balışeyh ve Sulakyurt ilçeleri bulunmaktadır. 

Delice Kiralık Daire Bakan Kişiler için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Delice kiralık ev düşünenler için ilçeye karasal iklim hâkimdir. Kış aylarında, yaz aylarına nazaran, daha çok yağış düştüğü gözlemlenmiştir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 12,2 santigrat derecedir. İlçeye bir senede düşen ortalama yağış miktarı 390 milimetredir. Ortalama 22,8 santigrat derece ile Temmuz ayı, yılın en sıcak ayıdır. Benzer bir şekilde ortalama 0,7 santigrat derece ile Ocak ayı, yılın en soğuk ayıdır. İlçe sakinleri, gelirlerini tarım ve hayvancılık sektörlerinden elde etmektedir.

Delice Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Delice ilçesinde toplam 10.017 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,85’i erkek olup geriye kalan %49,15’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, geçtiğimiz son senede radikal bir nüfus artışı yaşanmıştır. İlçenin güncel nüfus artışı %21,99 olarak tespit edilmiştir. İlçe sakinlerinin yaş gruplarına bakılırsa ilçede en çok yaşlı grubunda sayılabilecek bireyler bulunmaktadır. Delice ilçesinde oturan kişilerin eğitim düzeyi verilerine göre, ilçede en çok ilkokul mezunu mevcuttur. İkinci sırada lise mezunları gelirken üçüncü sırada ilköğretim mezunları takip etmektedir. Her ne kadar nüfusun çoğunluğu Kırıkkaleli olsa da ilçe içerisinde Çorum ve Yozgat illerinden gelip Delice’de yaşamayı tercih eden kişiler de vardır.

Delice ilçesinde toplam 13 adet mahalle ve 40 adet köy bulunmaktadır. Delice kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en kalabalık olanlarının bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Yeni Mahallesi,
  • Sakarya Mahallesi,
  • Aktepe Mahallesi,
  • Yerlikent Mahallesi,
  • Mimar Sinan Mahallesi.

Eğer siz de Delice Çerikli kiralık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan yerli emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Delice Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.