/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karakeçilicancel

Kırıkkale Karakeçili Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Karakeçili Kiralık Daire Arayanlara Bölge Rehberi 

Karakeçili kiralık daire arayan okuyucularımız ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı okumalılar. Karakeçili, Kırıkkale ilinin bir ilçesidir.  1957 yılında belediye teşkilatına kavuşmuş olan Karakeçili, 25 Mayıs 1990 gün ve 3644 sayılı kanun ile de ilçe olmuştur. Kuzeyinde Bahşili, doğusunda Keskin ve Çelebi ilçeleri, güneyinde Ankara'nın Bala ilçesi ile çevrilidir. Kırıkkale'ye 35 kilometre Keskin'e 30 kilometre, Çelebi'ye 25 kilometre, Bala'ya 25 kilometre ve Ankara'ya 95 kilometre uzaklıktadır. İklimi, İç Anadolu Bölgesinin tipik kara iklimine sahiptir. Kışları oldukça sert ve kar yağışlı, hava sıcaklığı kış boyunca genelde sıfırın altında seyreder. Yazları ise sıcak ve kurudur. Yağışlar az olduğundan yaz mevsiminde bitki örtüsü bozkır görünümünü alır. Yağışlar çoğunlukla sonbahar ve kış mevsiminde düşer. İlçede ekonomik hayat tarımla başlar. Kısmen modern ve sulu tarım yapılmaktadır. İlçede genel olarak buğday, arpa, nohut, mercimek, ayçiçeği, pancar, kimyon, mısır ve fasulye ekilmektedir. Ayrıca az miktarda sebze, meyve ve bağcılık da yapılmaktadır.

Karakeçili Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Doğal güzellikleri

Tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Karakeçili ilçesi mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisidir. Çeşnigir Köprüsü, Bu köprü Kızılırmak üzerinde yapılmış tarihi bir köprüdür. Köprünün Selçuklular dönemine ait bu köprü birkaç medeniyette ev sahipliği yapmıştır. Bu köprü zamanla yıkılıp onarılmaya ihtiyaç duyulmuştur. Kızılırmak içinde sağlam bir zemine oturabilmesi ve ayakta durabilmesi için orta bölümde belirgin bir eğim vardır. Büklükale Arkeolojik Yerleşmesi, Büklükale, Kırıkkale İli, Karakeçili İlçesinde, Ankara’dan Kaman’a giden otoyolun Kızılırmak’ı geçmeden hemen sol tarafında yer almaktadır. Kazı çalışmaları DR. Sachihiro Omura başkanlığında 2009 yılında başlamış olup halen Dr. Kimiyoshi Matsumura başkanlığında yürütülmektedir. Kazı çalışmaları sonucunda 4 kültür tabakası keşfedilmiştir. Osmanlı Dönemi, Demir Çağı, Geç Tunç ve Çağı Eski Tunç Çağıdır. Kazı çalışmaları sonunda, Büklükale’nin M.Ö.  ikinci bin yılın sonunda yani Hitit İmparatorluk çağında önemli bir şehir merkezi olduğu ortaya çıkarılmıştır. Kazı alanında Helenistik Döneme ait malzemeler de tespit edilmiştir. Kazıda çıkarılan eserler Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesinde sergilenmektedir. Siz de buraya bu göz alıcı doğanın tadını çıkarmak için gelecekseniz Karakeçili günlük kiralık ev ilanlarına sitemizden kolayca göz atabilirsiniz.

Karakeçili Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Mahalleleri ve Köyleri

İlçenin mahalle sayısı 8, köy sayısı ise 2’dir. İlçenin köyleri;  Sulubük Köyü ve Akkoşan Köyüdür. Karakeçili kiralık daire bakabileceğiniz ilçenin başlıca mahalleleri;

  • Zafer Mahallesi,
  • Fatih Sultan Mehmet Mahallesi,
  • Yeşilevler Mahallesi,
  • Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi,
  • Yavuz Sultan Selim Mahallesi,
  • Karşıyaka Mahallesi,
  • Kurtuluş Mahallesi,
  • Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi,

Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız ilçedeki ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca göz atabilirsiniz. İstediğiniz özellikleri karşılayan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Karakeçili ilanları sitemizde sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Karakeçili Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.