/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sulakyurtcancel
Kırıkkalecancel

Kırıkkale Sulakyurt Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Sulakyurt Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sulakyurt kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sulakyurt Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ilçesinin önemli ilçelerinden biri olan Sulakyurt ilçesi 15. Yüzyılda Kalecik nahiyesine bağlı bir köy olarak Şeyh Şami tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Sulakyurt kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir ancak yer yer düzlük araziler de bulunmaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Sulakyurt kiralık ev arayışında olan vatandaşlar ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. Hayvancılık faaliyetlerinde ise bölge halkı yoğun olarak küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve yer yer kümes hayvancılığı faaliyetleri ile ilgilenmektedir. İlçe geçtiğimiz dönemlerde dış bölgelere göç veren bir konumda iken son dönemlerde ilçe tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin modern tekniklere uygun yapılmaya başlanması ile bu durum sona ermiştir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri için kullanılan sulama kaynakları fazla değildir ancak verimli bir şekilde kullanılmaktadır. Bu sebepler nedeni ile Sulakyurt kiralık daire arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artış göstermektedir.

Sulakyurt Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 532’dir. İlçe nüfusunun yüzde 52,97’sini (4 bin 519) erkek, yüzde 47,03’ünü (4 bin 12) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sulakyurt kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Kırıkkale Sulakyurt kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Yayla Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeni Öz Mahallesi, Yenihayat Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Yükselen Mahallesi, Ağaylı Köyü, Akkuyu Köyü, Alişeyhli Köyü, Ambardere Köyü, Ayvatlı Köyü, Çayoba Köyü, Çevrimli Köyü, Danacı Köyü, Deredüzü Köyü, Esenpınar Köyü, Faraşlı Köyü, Güzelyurt Köyü, Hamzalı Köyü, İmamoğluçeşmesi Köyü, Kalekışla Köyü, Kıyıhalilinceli Köyü, Kıyıkavurgalı Köyü, Koruköy Köyü, Ortaköy Köyü, Sarıkızlı Köyü, Sarımbey Köyü, Sofularçiftliği Köyü, Yenieceli Köyü, Yağbasan Köyü, Yeşilli Köyü ve Yeşilyazı Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kırıkkale Sulakyurt ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırıkkale Sulakyurt da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.