/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yahşihancancel

Kırıkkale Yahşihan Kiralık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Yahşıhan Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yahşıhan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut bulma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Yahşıhan Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kırıkkale ilinin önemli ilçelerinden biri olan Yahşıhan ilçesi geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kızılırmak Nehri’nin kenarında yer alan açık bir vadi üzerinde yer alan ilçede geçmişte İboğlu ve Bükoğlu isimlerinde iki ayrı kabilenin yaşadığı bilinmektedir. Ankara-Kayseri ve Çorum yollarının üzerinde yer alan ilçede geçmiş dönemlerde yolcuların dinlenmesi için yapılmış olan hanlar yer almaktadır. Yahşıhan kiralık daire arayanlar ilçe tarihi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe isminin Ankara Savaşı Dönemi’nde Yıldırım Beyazıt tarafından konulduğu rivayet edilmektedir. İlçede bir adet Anadolu’nun ilk demiryolu köprüsü ünvanını almış olan köprü bulunmaktadır. Yahşıhan kiralık ev arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin karasal iklim etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe Kırıkkale il merkezine 6 kilometre, Ankara iline ise 70 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Kayseri-Ankara demiryolu ağı ilçe içerisinden geçmektedir. Bu nedenle ilçe ulaşım imkanları oldukça gelişmiştir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarımı yapılırken genellikle kuru tarım ürünleri tercih edilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yaşayan yerel halk sanayi alanında çalışmak istediğinde ise komşu ilçelerde yer alan sanayi kurumlarında çalışabilmektedir.

Yahşıhan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 31 bin 308’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,15’ini (15 bin 388) erkek, yüzde 50,85’ini (15 bin 920) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yahşıhan kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 7 adet köy bulunmaktadır. Kırıkkale Yahşıhan kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Alaaddin Mahallesi, Doğanlık Mahallesi, Emirler Mahallesi, Erenler Mahallesi, Kadıoğlu Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşil Vadi Mahallesi, Bedesten Köyü, Hacıbalı Köyü, Hisarköy Köyü, Irmak Köyü, Keçili Köyü, Kılıçlar Köyü ve Mahmutlar Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kırıkkale Yahşıhan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırıkkale Yahşıhan da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Yahşihan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.