/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Demirköycancel
Kırklarelicancel

Kırklareli Demirköy Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Demirköy Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Demirköy kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralama sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Demirköy Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kırklareli ilçesinin önemli ilçeleri arasında yer alan Demirköy, 1914 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Demirköy kiralık daire arayışında olan vatandaşlar ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe merkezi Yıldız Dağları’nın 400 metre yüksekliğinde ormanlık araziler içerisine kurulmuştur.  İlçe bulunduğu konum itibari ile Karadeniz iklimi etkisi altındadır. Karadeniz iklim bölgesinde yer alıyor oluşuna rağmen ilçede yazlar sıcak ve kurak geçmektedir. İlçeye yağışlar en fazla ilkbahar, sonbahar ve kış mevsimlerinde düşmektedir. İlçede yaz mevsimi ile kış mevsimi arasında görülen sıcaklık farkı oldukça yüksektir. Yıllık ortalama 850-1000 mm yağışın düştüğü ilçede Karadeniz ikliminin nemli havası etkilidir. İlçenin doğal bitki örtüsü ormandır. Ormanlık arazilerde meşe ve kayın ormanları yer almaktadır. Demirköy kiralık ev arayan vatandaşlar ilçe ekonomisi hakkında araştırmalar yapmaktadırlar. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yaşayan yerel halk tarım faaliyetleri kapsamında meyvecilik ve sebze tarımı yapmaktadırlar. Hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise genel olarak büyükbaş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedirler. İlçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetleri geçmişten günümüze kadar geçen süreçte modernleşme eğilimi göstermektedir. Bu gelişmeler sebebi ile ilçede konut arayan vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır.

Demirköy Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 93’tür. İlçe nüfusunun yüzde 54,80’ini (4 bin 983) erkek, yüzde 45,20’sini (4 bin 110) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Demirköy kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 15 adet köy bunmaktadır. Kırklareli Demirköy kiralık daire tercihinde bulunmak isteyen vatandaşların kiralık konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Deniz Mahallesi, Hamdibey Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Yeni Mahallesi, Armutveren Köyü, Avcılar Köyü, Balaban Köyü, Beğendik Köyü, Boztaş Köyü, Gökyaka Köyü, Hamdibey Köyü, İncesırt Köyü, Karacadağ Köyü, Limanköy Köyü, Sarpdere Köyü, Sislioba Köyü, Sivriler Köyü, Yeşilce Köyü ve Yiğitbaşı Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kırklareli Demirköy ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırklareli Demirköy de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.