/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kofçazcancel
Kırklarelicancel

Kırklareli Kofçaz Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kofçaz Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kofçaz kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut bulabilirsiniz.

Kofçaz Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kırklareli ilçesinin önemli ilçelerinden biri olan Kofçaz ilçesinin isminin kökeni Pomakça’dır. İlçe Bulgaristan sınırımızda yer alarak Türkiye’nin en kuzey noktası olarak bilinmektedir. Kırklareli il merkezinin kuzey kesimlerinde yer alan ilçe Yıldız Dağları’nın aşağı kısımlarında yer alan ormanlık arazilerin ortasındaki alanda yer almaktadır. Kofçaz kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe arazisi genel olarak dağlık ve engebeli arazilerden meydana gelmektedir. Yüzölçümü 471 bin 500 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 640 metredir. Kofçaz kiralık ev arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe arazisinin su kaynakları bakımından zengin olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçe içerisinde yer alan bu su kaynakları Kayalı Barajı’nı beslemektedir. İlçe tipik karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hakkında yapılan araştırmalarda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri dahilinde genellikle sulu tarım yapılırken belli başlı hububat ürünleri ve meyve tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise genellikle küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçe her geçen gün gelişme konusunda yükselen bir ivme sergilemektedir. Bu nedenle Kofçaz kiralık konut arayan vatandaşların sayısında da her geçen gün artış yaşandığı gözlemlenmektedir.

Kofçaz Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 2 bin 368’dir. İlçe nüfusunun yüzde 52,7’sini (1.233) erkek, yüzde 47,93’ünü (1.135) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kofçaz kiralık daire arayan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 2 adet mahalle ve 16 adet köy bulunmaktadır. Kırklareli Kofçaz kiralık daire arayan vatandaşların ilçede kiralık konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Yeni Mahallesi, Yeşillik Mahallesi, Ahlatlı Köyü, Ahmetler Köyü, Aşağıkanarya Köyü, Beyci Köyü, Devletliağaç Köyü, Elmacık Köyü, Karaabalar Köyü, Kocatarla Köyü, Kocayazı Köyü, Kula Köyü, Malkoçlar Köyü, Tastepe Köyü, Tatlıpınar Köyü, Terzidere Köyü, Topçular Köyü ve Yukarıkanara Köyü’dür. 

Sizler de kiralık daire tercihini Kırklareli Kofçaz ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırklareli Kofçaz da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

27 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.