/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pehlivanköycancel

Kırklareli Pehlivanköy Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Pehlivanköy Kiralık daire Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler 

Pehlivanköy kiralık daire arayışlarında olan EmlakJet ziyaretçileri için bu bilgilendirme yazısını hazırladık. Siz de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Pehlivanköy, diğer ismi Pavli, Kırklareli ilinin bir ilçesidir. İl merkezine 62 kilometre uzaklıktadır. Deniz seviyesinden 25 metre yüksekliktedir. Ergene Nehri ilçenin içinden geçtiği için, nehirdeki kirlilik ilçeye zarar vermektedir. 1910 yılından itibaren her sene 18 Eylül' de başlayan ve 5 gün süren Pavli Panayırı aralıksız düzenlenmektedir. Halk arasında Sonbahar Panayırı, Pomak Bayramı gibi isimler de alır. Demiryolu ulaşımı olan ilçede Fransızlarca 1889 yılında inşa edilen tarihi gar binası bulunmaktadır. İlçede tarım ve hayvancılık başlıca geçim kaynağıdır. Ayçiçeği, buğday, mısır,  ekimi yaygındır. Tüm bunların yanında Ergene nehrinin sularıyla doldurulan tavalara ayrılmış topraklarında çeltik de yetiştirilmektedir. Meyvecilik ve arıcılık da yapılmaktadır. Pehlivanköy İlçesi yurdumuzun Trakya bölümünde ve Ergene Havzasındadır. Kırklareli İlinin güneybatı ucunda bulunmaktadır. Doğudan ve kuzeyden Babaeski, batıdan Edirne, güneyden Tekirdağ İli ile çevrelenmiştir. Kış ayları kuzey rüzgarlarına açık olduğundan soğuk, baharlar yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçer. 

Pehlivanköy Kiralık Daire Bakanlara Gezi Rehberi

Pehlivanköy ilçesi Pavli olarak da adlandırılmaktadır. Pehlivanköy ilçesi daha çok Akarca Köprüsü ile ön plana çıkmaktadır. Akarca Köprüsü, Pehlivanköy ilçesine Edirne ilçesi olan Uzunköprü tarafından girişte bulunan Ergene Nehri üzerinde yer almaktadır. Osmanlı Devleti zamanında 16. Yüzyılda yapılmıştır. 7 gölü kemerden oluşan köprünün ilginç bir efsanesi vardır. Bu efsaneye göre köprünün yapımında orta kemer bir türlü düzgün durmamıştır. Rivayete göre köprünün ayakta durması için bir insan kurban edilmelidir ve çekilen kura sonucu ertesi gün yemek getiren kadın kurban edilecektir. Kurada çıkan kadın yeni doğum yapmış ve çocuğunu emzirmektedir. Bu kadın Cuma günü kurban edilerek köprünün içine gömülür ve köprü tamamlanır. Her Cuma günü Köprünün ayağında ağlayan kadın sesi duyulduğu ve iki taş arasında süt aktığı söylenmektedir. Pehlivanköy Camii, Pehlivanköy ilçe girişinde Ergene Mahallesinde yer almaktadır. 1901- 1902 yılları arasında inşa edilmiştir. Cami kare planlı olarak taştan yapılmış, tek şerefeli minare ve kiremit bir çatıya sahiptir. Asırlık Meşe Ağacı: Pehlivanköy ilçesinin Edirne tarafındaki girişinde yer almaktadır. Yaklaşık 100 yaşında olan ağaç Yaprak Dökümü dizisinin jeneriğinde yer almasından dolayı çok sayıda ziyaretçi akımına uğramıştır. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Kırklareli Pehlivanköy kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zamanda göz atabilirsiniz.

Pehlivanköy Kiralık Daire Bakanlar İçin İlçe Nüfusu 

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 3.565 kişiden oluşur. Bu nüfusun %49,54’ünü kadınlar ve %50,46’sını erkekler oluşturur. Bu nüfus, 1.799’u erkek ve 1.766’sı kadından oluşmaktadır. Yıllık nüfus azalış oranı %0,78’dir. Azalış miktarı ise 28’dir. 2017 yılına ait nüfusu ise 3.593’dür. Siz de Pehlivanköy kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere uyan ilanlara emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Pehlivanköy seçenekleriyle bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Pehlivanköy Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.