/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pınarhisarcancel

Kırklareli Pınarhisar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Pınarhisar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Pehlivanköy satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Pınarhisar Kiralık Daire Arayan Kişilere ilçe Hakkında Genel Bilgiler

Kırklareli ilinin önemli ilçelerinden biri olan Pınarhisar ilçesi 1368 yılında I. Murad Dönemi’nde Bizanslılardan alınarak Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1912 yılına gelindiğinde ise Bulgar işgaline uğrayan ilçe 1913 yılında geri alınmıştır. 1911 yılında ilçe statüsüne gelen bölge, 1915 yılında yeniden bucak statüsüne geçiş yapmıştır. 1953 yılına gelindiğinde ise Pınarhisar bugünkü ilçe statüsünü almıştır. Pınarhisar kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe tarihinin yanı sıra ilçe coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe toplam yüzölçümü 581 kilometrekare olup denizden yüksekliği ise 192 metredir. İlçenin kuzey kesimleri ormanlık arazilerle kaplıdır. Pınarhisar’ın doğusunda Vize ilçesi, batısında Kırklareli ili, güneyinde Lüleburgaz ilçesi, kuzeyinde ise Demirköy ilçesi yer almaktadır. Pınarhisar kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar soncunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünleri ve meyve tarımı yapılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan sanayi faaliyetleri kapsamında ise çimento ve kireç fabrikaları bulunmaktadır. İlçede yer alan bu iki fabrika ilçe için oldukça önemli olup yerel halkın önemli bir bölümüne istihdam sağlamaktadır. Pınarhisar ilçesi karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir.

Pınarhisar Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 18 bin 375’tir. İlçe nüfusunun yüzde 53,03’ünü (9 bin 745) erkek, yüzde 46,97’sini (8 bin 630) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Pınarhisar kiralık konut arayan vatandaşların ilçede kiralık konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Kırklareli Pınarhisar kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Akarlar Mahallesi, Beylik Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Dere Mahallesi, Işıklar Mahallesi, Orta Mahallesi, Yenicamii Mahallesi, Aköre Köyü, Ataköy Köyü, Cevizköy Köyü, Çayıdere Köyü, Erenler Köyü, Evciler Köyü, Hacıfakılı Köyü, İslambeyli Köyü, Kurudere Köyü, Osmancık Köyü, Poyralı Köyü, Sütlüce Köyü, Tozaklı Köyü ve Yenice Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kırklareli Pınarhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırklareli Pınarhisar uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Pınarhisar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.