/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akçakentcancel

Kırşehir Akçakent Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Akçakent Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Akçakent kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Akçakent Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir iline bağlı Akçakent ilçesi 1884 yılında Kafkasya’dan göç eden Çerkes göçmenleri tarafından kurulmuştur. Akçakent kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede Bizans Dönemi’nde ait kilise kalıntılarının bulunduğu bilgisine ulaşmaktadır. Geçmiş dönemlerde Şehrecedit Köyü’nün ismi 1965 yılında Akçakent olarak değiştirilmiş ve bucak merkezine dönüştürülmüştür. İlçe 1990 yılına geldiğinde ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. Kırşehir ilinin kuzey kesimlerinde yer alan ilçenin doğusunda Çiçekdağı, güneyinde ve batısında Akpınar ilçesi, kuzeyinde ise Kırıkkale yer almaktadır. Akçakent kiralık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe yüzölçümü 459 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1410 metredir. Kırşehir il merkezine 67 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçede yer alan Ayvalı Köyü sınırında yeraltı sularından beslenen bir çöküntü gölü yer almaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yer alan dağlık bölgelerde genellikle küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede karasal iklim hakim olup kışlar soğuk ve sert, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Bu nedenle ilçede yapılan tarım faaliyetleri oldukça sınırlıdır. İlçede belli başlı hububat ve meyvelerin tarımı yapılmaktadır. İlçede konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçedeki bu ekonomik faaliyetlerin yanı sıra komşu ilçelerde yer alan sanayi kuruluşlarında da çalışarak geçimlerini sağlayabilirler.

Akçakent Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 229’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,82’sini (2 bin 107) erkek, yüzde 50,18’ini (2 bin 122) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Akçakent kiralık daire arayan vatandaşların ilçede kiralık daire tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 20 adet köy bulunmaktadır. Kırşehir Akçakent kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Şehricedid Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Yeniyapan Mahallesi, Avanoğlu Köyü, Ayvalı Köyü, Derefakılı Köyü, Güllühüyük Köyü, Hamzabey Köyü, Hasanali Köyü, Kilimli Köyü, Kösefakılı Bucak Merkezi Köyü, Küçükabdiuşağı Köyü, Mahsenli Köyü, Ödemişli Köyü, Ömeruşağı Köyü, Polatlı Köyü, Solakuşağı Köyü, Taşlıoluk Köyü, Tepefakılı Köyü, Yaylaözü Köyü, Yeşildere Köyü ve Yetikli Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kırşehir Akçakent ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırşehir Akçakent uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Akçakent Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.