/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Boztepecancel

Kırşehir Boztepe Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Boztepe Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Boztepe kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut kiralayabilirsiniz.

Boztepe Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kırşehir ilinin önemli ilçelerinden biri olan Boztepe’nin ilçe statüsüne kavuşması 1990 yılında gerçekleşmiştir. Boztepe kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe coğrafi bilgileri ile yakından ilgilenmektedir. İlçe toplam yüzölçümü 631 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1.100 metredir. Geniş bir plato arazisi üzerinde kurulmuş olan ilçe topraklarının bir kısmı Malya Ovası içerisinde kalmaktadır. İlçenin yükseltisi kuzey ve batı kesimlere doğru artış göstermektedir. İlçede yer alan en önemli akarsu Seyfe pınarlarıdır. Boztepe kiralık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalarda ilçenin tamamında yaşlı kaya parçaları yer almaktadır. İlçe iklim konusunda ise karasal iklim etkisi altındadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak geçerken kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede kışın yağışlar genellikle kar yağışı şeklinde düşmekte olup bu kütleler aylar boyunca kalmaktadır. Yıllık yağmur yağışı ortalaması incelendiğinde ise en fazla yağışın bahar aylarında düştüğü bilgisine ulaşılmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetlerinde modern tekniklerin kullanılması ilçede yapılan faaliyetlerden yüksek oranda verim alınmasına katkı sağlamaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise genellikle büyükbaş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan bu faaliyetler kapsamında son dönemlerde modern mandıralar kurulmuş ve hayvancılık mesleğine olan ilgi artmıştır.

Boztepe Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 581’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,69’unu (2 bin 829) erkek, yüzde 49,31’ini (2 bin 752) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Boztepe kiralık ev tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Kırşehir Boztepe kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bağbaşı Mahallesi, Orta Mahallesi, Yeni Mahallesi, Büyükkışla Köyü, Çamalak Köyü, Çevirme Köyü, Çiğdeli Köyü, Çimeli Köyü, Eskidoğanlı Köyü, Harmanaltı Köyü, Hatunoğlu Köyü, Hüseyinli Köyü, Karacaören Köyü, Külhüyük Köyü, Uzunpınar Köyü, Üçkuyu Köyü ve Yenidoğanlı Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kırşehir Boztepe ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kırşehir Boztepe de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Boztepe Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.