/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiçekdağıcancel
Kırşehircancel

Kırşehir Çiçekdağı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çiçekdağı Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Çiçekdağı kiralık daire arayanlara ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik. Çiçekdağı, Kırşehir ilinin bir ilçesidir. Kırşehir ilinin kuzeyinde yer alan Çiçekdağı ilçesi kuzey ve doğusunda Yozgat-Yerköy, batıda Akçakent ilçesi, güneyden Boztepe ilçesi ve merkez ilçe ile çevrilidir. İle uzaklığı 65 kilometredir. Çiçekdağı 1845 yılında Boyalık adında bir köy iken Yozgat'ın Kızılkoca ve Sungurlu'nun Selmanlı Bucağına bağlı kalmış, Sultan Mecit saltanatının son yıllarında Mecidiye adı ile Yozgat'a bağlı bucak olmuştur. 1915 yılında tekrar ilçe haline getirilmiştir.1930 yılında ilçenin adı değiştirilerek Çiçekdağı olmuştur. Çiçekdağı tamamıyla bir plato alanı içerisinde yer almaktadır. Plato çevresine göre yüksekte kalmış ve akarsular tarafından parçalanmış yüksek düzlükleri ifade eden bir yeryüzü şeklidir. İlçemizin yer aldığı plato Yozgat ve çevresini kapsayan Bozok Platosunun devamı niteliğindedir. Çiçekdağı karasal iklimin hüküm sürdüğü bir ilçedir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. En yağışlı mevsim ise ilkbahardır. Çiçekdağı ilçesinde hakim bitki örtüsü bozkırdır. 

Çiçekdağı Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Çiçekdağı ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlçe de sulama imkanı fazla olmadığı için genellikle kuru tarım yapılmaktadır. Çiçekdağı'nda karasal iklim hüküm sürdüğü için ekili - dikili alanların büyük kısmında tahıllar (buğday, arpa ve çavdar) yetiştirilmektedir. İlçede sulu tarım imkanı fazla olmadığı için tarlalar bir yıl ekilirken diğer yıl dinlenmesi amacıyla ekilmez ve nadasa bırakılır. Sulama imkanı bulunan yerlerde şekerpancarı ve ayçiçeği ekilmektedir. Çiçekdağı ilçesinde doğal şartlara bağlı olarak daha çok küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. İlçe de büyükbaş hayvan sayısı daha azdır. İlçe de kümes hayvancılığı yapan işletmeler veya çiftlikler bulunmamaktadır. Aileler günlük ihtiyacını karşılamak üzere kümes hayvanları yetiştirmektedir. Sanayi tesisleri fazla değildir. İlçe de bir tekstil fabrikası ve iki adet un fabrikası mevcuttur. İlçe merkezinde küçük bir çarşı bulunmaktadır. Bu çarşıda halkın günlük ihtiyaçlarının karşılandığı bakkallar, kasap, fırın, lokantalar vb. bulunmaktadır. Ayrıca haftada bir gün halk pazarı kurulmaktadır. İstediğiniz kriterlere uyan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık evler Çiçekdağı ilanlarını ve daha fazlasını listeleme sayfalarımızdan inceleyebilir ve size ne uygun olanı seçebilirsiniz.

Çiçekdağı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Emlak Piyasası

Ev kiralarken evin ihtiyaçlarımıza uygun olmasının yanında bütçemize uygun olması da büyük önem taşımaktadır. Ev aranan bölgenin emlak piyasasını araştırmak ve doğru bilgileri bulmak zaman almaktadır. Biz de sevgili emlakjet okuyucuları vakit kaybetmesin diye ilçenin emlak piyasasını araştırdık. Emlakjet 2019 bölge raporuna göre evler ortalama 140 metrekareden oluşur. Evlerin kirası 490 TL olarak görülür. Metrekare başına 4 TL kira ödenir. Siz de Çiçekdağı kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Aradığınız evi tek tıkla bulmak istiyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Kırşehir Çiçekdağı seçeneklerine ve daha fazlasına sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.