/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiçekdağıcancel

Kırşehir Çiçekdağı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çiçekdağı Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

Çiçekdağı kiralık daire arayanlara ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik. Çiçekdağı, Kırşehir ilinin bir ilçesidir. Kırşehir ilinin kuzeyinde yer alan Çiçekdağı ilçesi kuzey ve doğusunda Yozgat-Yerköy, batıda Akçakent ilçesi, güneyden Boztepe ilçesi ve merkez ilçe ile çevrilidir. İle uzaklığı 65 kilometredir. Çiçekdağı 1845 yılında Boyalık adında bir köy iken Yozgat'ın Kızılkoca ve Sungurlu'nun Selmanlı Bucağına bağlı kalmış, Sultan Mecit saltanatının son yıllarında Mecidiye adı ile Yozgat'a bağlı bucak olmuştur. 1915 yılında tekrar ilçe haline getirilmiştir.1930 yılında ilçenin adı değiştirilerek Çiçekdağı olmuştur. Çiçekdağı tamamıyla bir plato alanı içerisinde yer almaktadır. Plato çevresine göre yüksekte kalmış ve akarsular tarafından parçalanmış yüksek düzlükleri ifade eden bir yeryüzü şeklidir. İlçemizin yer aldığı plato Yozgat ve çevresini kapsayan Bozok Platosunun devamı niteliğindedir. Çiçekdağı karasal iklimin hüküm sürdüğü bir ilçedir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlıdır. En yağışlı mevsim ise ilkbahardır. Çiçekdağı ilçesinde hakim bitki örtüsü bozkırdır. 

Çiçekdağı Kiralık Daire Arayanlara İlçenin Ekonomisi

Çiçekdağı ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. İlçe de sulama imkanı fazla olmadığı için genellikle kuru tarım yapılmaktadır. Çiçekdağı'nda karasal iklim hüküm sürdüğü için ekili - dikili alanların büyük kısmında tahıllar (buğday, arpa ve çavdar) yetiştirilmektedir. İlçede sulu tarım imkanı fazla olmadığı için tarlalar bir yıl ekilirken diğer yıl dinlenmesi amacıyla ekilmez ve nadasa bırakılır. Sulama imkanı bulunan yerlerde şekerpancarı ve ayçiçeği ekilmektedir. Çiçekdağı ilçesinde doğal şartlara bağlı olarak daha çok küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır. İlçe de büyükbaş hayvan sayısı daha azdır. İlçe de kümes hayvancılığı yapan işletmeler veya çiftlikler bulunmamaktadır. Aileler günlük ihtiyacını karşılamak üzere kümes hayvanları yetiştirmektedir. Sanayi tesisleri fazla değildir. İlçe de bir tekstil fabrikası ve iki adet un fabrikası mevcuttur. İlçe merkezinde küçük bir çarşı bulunmaktadır. Bu çarşıda halkın günlük ihtiyaçlarının karşılandığı bakkallar, kasap, fırın, lokantalar vb. bulunmaktadır. Ayrıca haftada bir gün halk pazarı kurulmaktadır. İstediğiniz kriterlere uyan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık evler Çiçekdağı ilanlarını ve daha fazlasını listeleme sayfalarımızdan inceleyebilir ve size ne uygun olanı seçebilirsiniz.

Çiçekdağı Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Emlak Piyasası

Ev kiralarken evin ihtiyaçlarımıza uygun olmasının yanında bütçemize uygun olması da büyük önem taşımaktadır. Ev aranan bölgenin emlak piyasasını araştırmak ve doğru bilgileri bulmak zaman almaktadır. Biz de sevgili emlakjet okuyucuları vakit kaybetmesin diye ilçenin emlak piyasasını araştırdık. Emlakjet 2019 bölge raporuna göre evler ortalama 140 metrekareden oluşur. Evlerin kirası 490 TL olarak görülür. Metrekare başına 4 TL kira ödenir. Siz de Çiçekdağı kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Aradığınız evi tek tıkla bulmak istiyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Kırşehir Çiçekdağı seçeneklerine ve daha fazlasına sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Çiçekdağı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.