/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kırşehircancel

Kırşehir Kiralık Daire

araması için 2 ilan bulundu

Kırşehir Kiralık Daire Ararken İşinizi Kolaylaştıracak İlçe Rehberi

 

Kırşehir kiralık daire seçeneklerini incelemeden önce Kırşehir iline ait ilçeleri bilerek çok daha kolay bir şekilde aradığınız eve nokta atışı yapabilirsiniz. Biz Emlakjet.com ailesi olarak Kırşehir İlçe Rehberini sizler için hazırladık. İlçelerin tarihleri ve genel özelliklerinden bahsettiğimiz ilçe rehberimiz aracılığı ile yaşamak isteyeceğiniz ilçeye kolaylıkla karar verebilirsiniz.

 

Kırşehir İlinin İlçeleri

 

 • Kırşehir İlinin Akpınar İlçesi: Malazgirt Savaşından sonra 1071 senesinden Selçuklular tarafından ele geçirilen Kırşehir’e sonrasında Oğuzların bazı boyları yerleşmiştir. Tarihte sürekli el değiştiren Kırşehir, II. Murat döneminde kesin olarak Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir. Cumhuriyet dönemine kadar köy olarak bilinen Akpınar, Cumhuriyet ile birlikte 1987 senesine kadar aynı statüde devam ettikten sonra ilçe konumuna geçmiştir. Eğer Kırşehir kiralık daire seçeneklerini incelemek istiyorsanız listeleme sayfamızdan ilanlarımıza bir göz gezdirebilirsiniz.

 

 • Kırşehir İlinin Çiçekdağı İlçesi: 1845 senesinde Boyalık Köyü olarak biliniyorken, Sungurlu'nun Selmanlı ve Yozgat'ın Kızılkoca Bucağına bağlı kalmış ve Sultan Mecit saltanatı zamanında Mecidiye adıyla Yozgat’a bağlı bir bucak olmuştur. Mecidiye bucağı ise 1855 senesinde ilçe olarak örgütlenmiş ve 1910 senesinde ilçe sıfatının yerine Kırdök köyü ilçe statüsüne geçmiş ve buraya bağlanmıştır. 1930 senesine gelindiğinde ise ilçenin adı tamamen değiştirilmiş ve Çiçekdağı olarak ilan edilmiş.

 

 • Kırşehir ilinin Akçakent İlçesi: Kırşehir kiralık ev arayanların tercih edebileceği ilçe rehberimizde sıra Akçakent ilçesine geldi. 1884 senesinde Kafkasya'dan göç eden Çerkez’ler tarafından kurulan Akçakent’e ilk olarak 12 aile gelmiş ve İlçenin 1 kilometre Kuzey kısmında yer alan Eskiyurt’a yerleşmiştir. Ancak buranın yerleşim için fazla engebeli ve aynı zamanda dere yatağı olması sebebi ile yeni yer arayışı başlamış ve sonradan gelen 70 adet aile ile de birlikte Akçakent’e yerleşilmiştir. 1965 senesinde Bucak Merkezi haline gelen Akçakent 9 Mayıs 1190 senesinde çıkan kanun ile ilçe statüsüne geçmiştir.

 

 • Kırşehir İlinin Mucur İlçesi: Sabahları Mucur’da bulunan mağaralarda yakılan ateşlerden çıkan duman, Asilik civarındaki Türklerin dikkatini çekmeye başlamış ve “Mücür’üm gavurunun dumanı tütüyor” denmiş. Mücürüm kelimesi mağarada yaşamakta olan gayr-i müslim halkının reisinin ismi olarak biliniyormuş. İsmini efsaneye göre bu efsaneden alan Mucur’un eski bir yerleşim merkezi olduğunu da buradan anlamaktayız. Mucur Kırşehir kiralık daire seçeneklerini sayfamızda yer alan ilanlarımızdan inceleyebilirsiniz.

 

 • Kırşehir İlinin Kaman İlçesi: 1913 senesinde Belediyelik ve bucak merkezi olan Kaman, 1944 senesine gelindiğinde Kırşehir İline bağlanarak ilçe statüsüne geçmiştir. Ancak 1954 senesinde çıkarılan kanun ile birlikte Kırşehir ilinin ilçe statüsüne geçmesi ile Kaman’da Ankara İline bağlanmıştır. Aradan 3 sene geçtikten sonra Kırşehir’in yeniden İl statüsüne dönmesiyle birlikte Kaman’da yeniden Kırşehir İline bağlı ilçe olmuştur.

 

 • Kırşehir İlinin Boztepe İlçesi: Kırşehir de kiralık daire arayanlar için hazırladığımız ilçe rehberimizde sıra Boztepe İlçesine geldi. Çok uzun zamandır yerleşim yeri olan Boztepe şimdiki yerine 1700 senelerinde geçmiştir. 1699 senesine kadar; Çanakçı, Köçekli, Kız Melik, Yetikli, Kırşehir Sancağı, Tokat, Kösefakılı, Korkorlu, Aydın ve Zile ili de dahil olmak üzere çok değişik yerlerde yaşayan Yörükler daha çok Boztepe yerinde yoğunlaşmıştır.

 

1938 senesinde meydana gelen depremden fazlası ile etkilenen Boztepe’nin gelişmesi bir süreliğine durmuştur. 1950 senelerinde tekrardan gelişim göstermeye başlayan Boztepe, 1960 senesinde kasaba statüsüne geçmiştir. Kasaba olduktan ve belediye kurulduktan sonra hızlı bir şekilde gelişim gösteren Boztepe 1990 tarihinde yürürlüğe giren kanunla birlikte İlçe olmuştur. Emlakçıdan veya sahibinden Kırşehir kiralık daire arayanlar için ilçede 1 adet kasaba ve 13 adette köy bulunuyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Kırşehir Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • KKTC Girne Kiralık Daire
 • KKTC Lefkoşa Gönyeli Köyü Kiralık Daire
 • KKTC Lefkoşa Haspolat Köyü Kiralık Ev
 • KKTC Lefkoşa Kiralık Ev
 • KKTC Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.