/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çeltikcancel

Konya Çeltik Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çeltik Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çeltik kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çeltik Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya il merkezine 220 kilometrelik bir mesafede yer alan Çeltik ilçesi, Türkiye’nin bulunduğu ilin merkezine en uzak noktada yer alan ilçeler arasında ikinci sıradadır. Çeltik kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğusunda Polatlı ilçesi, batısında Emirdağ ilçesi, kuzeyinden Sivrihisar ilçesi, güneyinde ise Yunak ilçesi yer almaktadır. Çeltik kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin 1990 yılında ilçe statüsüne kavuştuğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Karasal iklim etkisi altında olan ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Bu nedenle ilçede yapılan ekonomik faaliyetler mevsimlerden oldukça etkilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak hububat, az miktarda ise meyve ve sebze tarımı yapılmaktadır. İlçede yaşayan halk genellikle kuru tarım ürünlerini tercih ederken, sulu tarım ürünlerinin de yetiştirildiği gözlemlenmektedir. İlçede üretilen ürünlerden bir kısmı başka bölgelere satılmaktadır. İlçede yapılan bir diğer ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise genellikle küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği gözlemlenmektedir. İlçe halkının büyük bir çoğunluğu geçimini sağlamak için tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenirken bir kısmı da komşu ilçelerde yer alan sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimini sağlamaktadır. İlçenin komşu ilçelere ulaşımı oldukça kolaydır. Bu nedenle ilçeden konut tercihinde bulunmayı düşünen kişiler komşu ilçelerdeki iş fırsatlarını değerlendirebilirler. İlçenin her geçen gün modernleşme eğilimi göstermesi sebebi ile ilçede Çeltik kiralık daire tercihinde bulunan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Çeltik Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 71’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,68’ini (5 bin 104) erkek, yüzde 49,32’sini (4 bin 967) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çeltik kiralık konut arayanların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 11 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Çeltik kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Adakasım Mahallesi, Bahçe Saray Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Doğanyurt Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gökpınar Mahallesi, İshakuşağı Mahallesi, Kaşören Mahallesi, Küçükhasan Mahallesi, Selçuk Mahallesi ve Torunlar Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Konya ilinin Çeltik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Çeltik de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Çeltik Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.