/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hüyükcancel
Konyacancel

Konya Hüyük Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Hüyük Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Hüyük kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Hüyük, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin Konya Bölümü’nde yer alan Konya iline bağlı, il merkezine 90 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. İlçenin kuzey ve doğusu dağlarla çevrilidir. Batısında Beyşehir Gölü ve güneyi engebeli ve yayvan sırtlarla çevrilmiştir. Bulunduğu coğrafi konumu itibariyle Akdeniz bölgesinin kuzeyinde ve Göller yöresinde yer almasından dolayı iklim özellikleri Akdeniz ile İç Anadolu iklimi arasındadır. Yaz mevsimi sıcak, kış mevsimi soğuk ve yağışlı geçer. Tarih devirlerinde Konya ili gibi Hüyük de, Hititler, Frigler, Lidyalılar ve Persler tarafından yurt olarak kullanılmış topraklardandır. Selçuklu’nun başşehir bölgesi olmuş daha sonra Karamanoğulları ve Osmanlı’nın himayesi altına alınmıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır.

Hüyük Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Hüyük’te ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Doğanhisar ilçesi,
  • Güneyinde Beyşehir ilçesi,
  • Doğusunda Şarkikaraağaç ilçesi,
  • Batısında Beyşehir Gölü ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 16.073’tür. Bu sayının yüzde 51,37’si kadın, yüzde 48,63’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 443 kilometrekare, rakımı ise 1.150 metredir. Konya Hüyük kiralık daire 3+1 arayışında olanlar için ilçede 23 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar; İmrenler Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Budak Mahallesi, Tolca Mahallesi, Mutlu Mahallesi, Çavuş Mahallesi, Köşk Mahallesi, Burunsuz Mahallesi, Ulupınar Mahallesi, İlmen Mahallesi, Suludere Mahallesi, Akdağ Mahallesi, Bahçeli Evler Mahallesi, Selki Mahallesi, Kıreli Mahallesi, Göçeri Mahallesi, Yenice Mahallesi, Başlamış Mahallesi, Çukrukent Mahallesi, Değirmenaltı Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Görünmez Mahallesidir. 

Hüyük Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Konya’nın Hüyük ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 85 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 490 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Konya Hüyük Toki’de kiralık daireler ya da Hüyük kiralık müstakil ev ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.