/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarayönücancel

Konya Sarayönü Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Sarayönü Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sarayönü kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sarayönü Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin en eski ilçelerinden biri olan Sarayönü ilçesi Konya il merkezine 53 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Sarayönü kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe yer şekilleri bakımından engebeli bir araziye sahiptir. İlçede yer alan bu yükseltiler kalkerli topraklardan oluşmaktadır. Yer altı suları bakımından oldukça zengin olan ilçede birçok önemli yer altı suyu kaynağı bulunmaktadır. İlçede yer alan Beşgöz Gölü, ilçedeki yeraltı sularından beslenmektedir. Beşgöz Gölü’nü besleyen yeraltı sularının bir kısmı ise Beyşehir Gölü’nden gelmektedir. İlçede yer alan Beşgöz Gölü alabalık açısından oldukça zengindir. Bu sebep ile ilçede alabalık üretim tesisi yer almaktadır. Sarayönü kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin karasal iklim etkisi altında olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında genellikle sulu tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede en çok hububat ve sebze ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri yoğun olarak et besiciliği şeklindedir.

Sarayönü Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 26 bin 875’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,82’sini (13 bin 389) erkek, yüzde 50,18’ini (13 bin 486) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sarayönü kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Sarayönü kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Bahçesaray Mahallesi, Başhüyük Mahallesi, Batı İstasyon Mahallesi, Boyalı Mahallesi, Büyükzengi Mahallesi, Çeşmelisebil Mahallesi, Değirmenli Mahallesi, Doğu İstasyon Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gözlü Mahallesi, Hatip Mahallesi, İnli Mahallesi, Kadıoğlu Mahallesi, Karabıyık Mahallesi, Karatepe Mahallesi, Kayıören Mahallesi, Konar Mahallesi, Kurşunlu Mahallesi, Kuyulusebil Mahallesi, Ladik Mahallesi, Özkent Mahallesi, Saraç Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Yenicekaya Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir. 

Sizler de kiralık konut tercihini Konya ilinin Sarayönü ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Sarayönü uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Sarayönü Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.