/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dumlupınarcancel

Kütahya Dumlupınar Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Dumlupınar Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Dumlupınar kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Dumlupınar, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümün’de yer alan Kütahya iline bağlı, il merkezinin 80 kilometre güneydoğusunda yer alan bir ilçesidir. İç Batı Anadolu eşliğinde yer alan ilçe, geçiş iklimi olarak bilinen Akdeniz ve Karasal iklim özelliklerinin birleştiği noktada yer almaktadır. Yaz mevsimi serin ve kurak, kış mevsimi soğuk ve özellikle kar yapışlıdır. Gece ile gündüz arasındaki ısı farkı oldukça fazladır. Kütahya-Uşak-İzmir karayolu ile Aydın-Uşak-İzmir demiryolu üzerinde bir platoda kurulmuş olan Dumlupınar’a ulaşım oldukça rahattır. En yakın çevresindeki il merkezlerine uzaklığı; Afyonkarahisar’a 59, Uşak’a 59 kilometre mesafededir. 

Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. 

Dumlupınar Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Dumlupınar’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Altıntaş ilçesi,
 • Güneyinde Uşak’ın Banaz ilçesi ve Afyonkarahisar’ın Hocalar ve Sinanpaşa ilçesi,
 • Doğusunda Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesi,
 • Batısında Uşak’ın Banaz ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 2.999’dur. Bu sayının yüzde 49,25’i kadın, yüzde 50,75’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 250 kilometrekare, rakımı ise 1.228 metredir. Kütahya Dumlupınar kiralık ev arayışında olanlar için ilçede 4 tane mahalle bulunmaktadır. Bunlar ve nüfus bilgileri şöyledir;

 • Turgut Özal Mahallesi nüfusu 210 kişi,
 • Cumhuriyet Mahallesi nüfusu 254 kişi,
 • Zafer Mahallesi nüfusu 380 kişi,
 • Cafergazi Mahallesi nüfusu 466 kişidir. 

Dumlupınar ilçesinde 10 adet köy vardır. Bunlar; Salkisaray, Yüylük, Kızılca, Ağaçköy, Küçükaslıhanlar, Hamur, Eydemir, Allıören, Büyükaslıhanlar ve Arpalı köyüdür.

Dumlupınar Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Kütahya’nın Dumlupınar ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 92 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 420 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Kütahya Dumlupınar’da sahibinden kiralık köy evi ya da Dumlupınar’da eşyalı kiralık daire ilanları için detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Dumlupınar Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.