/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hisarcıkcancel

Kütahya Hisarcık Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hisarcık Kiralık Daire Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hisarcık kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hisarcık Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ilinin önde gelen ilçelerinden biri olan Hisarcık ilçesinin tarihinin Roma Dönemi’ne kadar uzandığı bilinmektedir. İlçe hakkında yapılan araştırmalar sonucunda ilçenin 1071 Malazgirt Zaferi sonrasında Türklerin hakimiyetine girdiği bilgisine ulaşılmaktadır. 1378 yılında Osmanlı hakimiyetine katılan bölge Cumhuriyet Dönemi’nde Hisarcık ismi ile Kütahya ilinin Emet ilçesine bağlanmıştır. 1958 yılında bölgedeki bor maden ocaklarının işletmeye açılması ile birlikte bölge kalkınmış ve 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Hisarcık kiralık daire arayan vatandaşlar ilçe tarihi kadar coğrafyası ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe Kütahya il merkezine 108 kilometrelik bir mesafede yer almakta olup yüzölçümü 330 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 825 metre olan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde konumlandırılmıştır. Hisarcık kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin jeotermal su kaynakları bakımından da oldukça zengin bir rezerve sahip olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tipik bir karasal iklim hakimdir. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlıdır. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve, sebze ve sanayi bitkilerinin üretim faaliyetleri yürütülmektedir.

Hisarcık Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 12 bin 531’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,43’ünü (6 bin 69) erkek, yüzde 51,57’sini (6 bin 462) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hisarcık kiralık konut tercih etmek isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve 25 adet köy bulunmaktadır. Kütahya Hisarcık kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: 82.Yıl Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeşilhisar Mahallesi, Alınören Köyü, Aşağıyoncaağaç Köyü, Beyköy Köyü, Çatak Köyü, Dereköy Köyü, Güldüren Köyü, Halifeler Köyü, Hamamköy Köyü, Hasanlar Köyü, Hocalar Köyü, Karaağıl Köyü, Karbasan Köyü, Kızılçukur Köyü, Kurtdere Köyü, Kutlubeyler Köyü, Kutluhallar Köyü, Örenköy Köyü, Saklar Köyü, Sefaköy Köyü, Şeyhler Köyü, Tokat Köyü, Ulaşlar Köyü, Yenipınar Köyü ve Yukarıyoncaağaç Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Kütahya ilinin Hisarcık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kütahya Hisarcık da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Hisarcık Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.