/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Simavcancel

Kütahya Simav Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Simav Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Simav kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında sahibi olabilirsiniz.

Simav Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Kütahya ilinin merkezine 143 kilometrelik bir mesafede yer alan Simav ilçesi ilin güneybatı kesiminde yer almaktadır. İç Batı Anadolu bölümü içerisinde yer alan ilçe tektonik kökenli bir ova üzerinde kurulmuştur. Simav kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Denizden yüksekliği 820 metre olan ilçenin zemini alüvyonlarla kaplıdır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak geçerken kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe toprakları bulunduğu zemin itibari ile oldukça verimlidir. Simav kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Simav Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 64 bin 15’tir. İlçe nüfusunun yüzde 49,03’ini (31 bin 387) erkek, yüzde 50,97’sini (32 bin 628) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Simav kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 28 adet mahalle ve 83 adet köy bulunmaktadır. Kütahya Simav kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köylerden başlıcaları: 101 Evler Mahallesi, 4 Eylül Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi, Cevizlik Mahallesi, Cuma Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çavdır Mahallesi, Çaysimav Mahallesi, Değirmenciler Mahallesi, Demirci Mahallesi, Esenevler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hacıahmetoğlu Mahallesi, Hamzabey Mahallesi, Hisarardı Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karakür Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kekliktepe Mahallesi, Kınık Mahallesi, Muradınlar Mahallesi, Öreyler Mahallesi, Savcılar Mahallesi, Sırapayam Mahallesi, Tabakhane Mahallesi, Tepecik Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Ahlatlıçeşme Köyü, Ahmetli Köyü, Akpınar Köyü, Aksaz Köyü, Aşağıdolaylar Köyü, Bademli Köyü, Bahtılı Köyü, Bahtılı Köyü, Başkonak Köyü, Beciler Köyü, Bedirler Köyü, Beyce Köyü, Boğazköy Köyü, Çakırlar Köyü, Çamlık Köyü, Çınarlıdere Köyü, Çulhalar Köyü, Dereköy Köyü, Dereyüzüdere Köyü, Efir Köyü, Eğdemir Köyü, Esenbağ Köyü, Evciler Köyü, Gılmanlar Köyü, Gökçeler Köyü, Güzelyurt Köyü, Hacıhüseyinefendi Köyü, Hıdırdivanı Köyü, Hisarbey Köyü, Ihlamur Köyü, İmranlar Köyü, İnkaya Köyü, İnlice Köyü, Kalkan Köyü, Taşlık Köyü, Toklar Köyü, Yağıllar Köyü, Yağmurlar Köyü, Yassıeynihan Köyü, Yavı Köyü, Yaykın Köyü, Yemişli Köyü ve Yeşilçam Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihini Kütahya ilinin Simav ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Kütahya Simav da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Simav Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.