/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Arguvancancel

Malatya Arguvan Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Arguvan Kiralık Daire Arayanlar İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Arguvan kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Arguvan Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Malatya ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Arguvan ilçesinin doğusunda Baskil ilçesi ve Arapkir ilçesi, batısında Hekimhan ilçesi, kuzeyinde Arapgir ve Divriği ilçesi, güneyinde ise Yazıhan ilçesi yer almaktadır. Arguvan kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Malatya il merkezine 71 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. İlçede yer alan en yüksek dağ Göldağı’dır. İlçede büyük akarsular olmamakla birlikte irili ufaklı birçok dere ve çay bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları:

  • Şotik Çayı, 
  • Bömere Deresi, 
  • Morhamam Deresi, 
  • Çavuş Çayı ve 
  • Söğütlü Çayı’dır.

Arguvan kiralık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin denizden yüksekliğinin 1.150 metre olduğu bilgisine ulaşmışlardır. İklim bakımından geçiş ikliminin hakim olduğu ilçede yazlar kurak ve sıcak, kışlar ise az yağışlı ve soğuk geçmektedir. İlçe en fazla yağışı ilkbahar mevsiminde almaktadır. Bu nedenle ilkbahar aylarında akarsular debisi yükselmektedir.

Arguvan Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 157’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,80’ini (4 bin 144) erkek, yüzde 49,20’sini (4 bin 13) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Arguvan kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede tercih edebileceği 49 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Arguvan kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akören Mahallesi, Alhasuşağı Mahallesi, Armutlu Mahallesi, Asar Mahallesi, Asmaca Mahallesi, Aşağısülmenli Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bozan Mahallesi, Bozburun Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çavuşköy Mahallesi, Çayırlı Mahallesi, Çevreli Mahallesi, Çiftlik Mahallesi, Çobandere Mahallesi, Dolaylı Mahallesi, Doydum Mahallesi, Ermişli Mahallesi, Eymir Mahallesi, Göçeruşağı Mahallesi, Gökağaç Mahallesi, Gümüşlü Mahallesi, Güngören Mahallesi, Güveçli Mahallesi, Hakverdi Mahallesi, İçmece Mahallesi, İsaköy Mahallesi, Karababa Mahallesi, Karahüyük Mahallesi, Kızık Mahallesi, Koçak Mahallesi, Konakbaşı Mahallesi, Koyuncu Mahallesi, Kömürlük Mahallesi, Kuruttaş Mahallesi, Kuyudere Mahallesi, Morhamam Mahallesi, Tarlacık Mahallesi, Tatkınık Mahallesi, Tepebağ Mahallesi, Yamaç Mahallesi, Yazıbaşı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Yenisu Mahallesi, Yoncalı Mahallesi, Yukarısülmenli Mahallesi ve Yürektaşı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Malatya ilinin Arguvan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Arguvan da uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

30 Temmuz 2021

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

30 Temmuz 2021

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

Emlak Vergisinde Yeni Dönem Kapıda!

30 Temmuz 2021

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Arguvan Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.