/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ahmetlicancel

Manisa Ahmetli Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Ahmetli Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Ahmetli kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Ahmetli ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Ahmetli ilçesinin önemli özelliklerinden biri, ilçe içerisinde Celal Bayar Üniversitesi’nin mevcut olmasıdır. Ayrıca, İzmir ve Ankara illerini bağlayan karayolu üzerinde konuşlanmış olduğundan ötürü ilçeye ulaşım oldukça rahat sağlanmaktadır. Bir ilçe olmadan önce Ahmetli, Turgutlu ilçesine bağlıydı. Ancak 10 Haziran 1987 gününde ilçe statüsünü elde etmiştir. 

Ahmetli Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Ahmetli ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Manisa iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 298 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 102 metredir. Ahmetli, Manisa il merkezine 52 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçe, Gediz Havzası üzerinde kurulmuştur. Yükseltisi pek fazla olmayan dağlar ve Gediz Ovası ilçe arazisinin bütününü oluşturmaktadır. İlçenin güney tarafında Boz Dağlar, kuzey tarafında ise Çal Dağı bulunmaktadır ve bu dağlar Ege Denizi’ne dik olacak şekilde konumlanmıştır. Ahmetli’nin etrafında olan komşu ilçeler aşağıdaki listedeki gibidir:

 • İlçenin doğu yönünde Salihli ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Turgutlu ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Gölmarmara ve Saruhanlı ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Ödemiş ilçesi bulunmaktadır.

Ahmetli Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Ahmetli kiralık ev arayan okuyucularımız için ilçe geneline, konumundan da anlaşılacağı üzere Akdeniz iklimi hakimdir. Doğal bitki örtüsü de bu durumdan etkilenmiştir. Yaz mevsimi sıcak ve kurak geçerken kış mevsimi ılık ve yağışlı yaşanmaktadır. İlçeye düşen yağışlar her ne kadar çoğunlukla kendini yağmur şeklinde gösterse de yıl boyunca az da olsa kar yağışı görülebilmektedir. 

Ahmetli ekonomisinin büyük bir kısmı tarım sektörüne dayalıdır. İlçede üretilen başlıca şeyler arasında pamuk, buğday, domates, zeytin, üzüm ve tütün mevcuttur. Sanayi ve ticari gelişmesini tamamlamış İzmir iline bu kadar yakın olmasına rağmen, ilçede pek fazla sanayi faaliyeti görülememektedir. Buna rağmen ilçe sınırları içerisinde birkaç fabrika bulunmaktadır. 

Ahmetli Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Ahmetli ilçesinde toplam 16.530 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,21’i erkek olup geride kalan %49,79’luk kadarını da kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %2,35 olarak tespit edilmiştir. 

Ahmetli ilçesinde toplam 23 adet mahalle bulunmaktadır. Ahmetli kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Ulu Cami Mahallesi,
 • Barbaros Mahallesi,
 • Zafer Mahallesi,
 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Alahıdır Mahallesi,
 • Altıeylül Mahallesi,
 • Gökkaya Mahallesi.

Eğer siz de Ahmetli Barbaros Mahallesi kiralık müstakil ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Ahmetli Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.