/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alaşehircancel

Manisa Alaşehir Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Alaşehir Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Alaşehir kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kirası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Alaşehir Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

İç Ege Bölgesi içerisinde yer alan Alaşehir ilçesi, Gediz Ovası’nın doğu kesiminde yer almaktadır. Alaşehir kiralık daire arayışındaki kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe toplam yüzölçümü 977 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 189 metre olan ilçe dağlık ve engebeli arazilerden meydana gelmektedir. İlçede güneyden kuzeye doğru oldukça yüksek plato ve dağlar yer almaktadır. İlçede bulunan dağlardan başlıcaları:

  • Dindarlı Dağları,
  • Çaldağı,
  • Karaöküz Dağı, 
  • Gözlüğbaba Dağı,
  • Çulha Dağı,
  • Karadağ ve
  • Kartal Tepe’dir.

Alaşehir kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmışlardır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında meyve, sebze ve hububat ürünleri üretilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise yoğun olarak küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Alaşehir Kiralık Daire Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 104 bin 507’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,50’sini (53 bin 824) erkek, yüzde 48,50’sini (50 bin 683) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Alaşehir kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 87 adet mahalle bulunmaktadır. Manisa Alaşehir kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akkeçili Mahallesi, Alhan Mahallesi, Aydoğdu Mahallesi, Azıtepe Mahallesi, Badınca Mahallesi, Bahadır Mahallesi, Bahçedere Mahallesi, Bahçeliköy Mahallesi, Baklacı Mahallesi, Barış Mahallesi, Belenyaka Mahallesi, Beşeylül Mahallesi, Caberburhan Mahallesi, Caberfakılı Mahallesi, Caberkamara Mahallesi, Çağlayan Mahallesi, Çakırcaali Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Çarıkbozdağ Mahallesi, Çarıkkaralar Mahallesi, Çarıktekke Mahallesi, Çeşneli Mahallesi, Dağarlar Mahallesi, Dağhacıyusuf Mahallesi, Delemenler Mahallesi, Horzumalayaka Mahallesi, Horzumembelli Mahallesi, Horzumkeserler Mahallesi, Horzumsazdere Mahallesi, Ilgın Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İsmailbey Mahallesi, İsmetiye Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Karadağ Mahallesi, Kasaplı Mahallesi, Kavaklıdere Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kestanederesi Mahallesi, Killik Mahallesi, Kozluca Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Kurudere Mahallesi, Matarlı Mahallesi, Menderes Mahallesi, Narlıdere Mahallesi, Osmaniye Mahallesi, Örencik Mahallesi, Örnekköy Mahallesi, Piyadeler Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Sarıpınar Mahallesi, Sarısu Mahallesi, Selce Mahallesi, Serinköy Mahallesi, Serinyayla Mahallesi, Sobran Mahallesi, Soğanlı Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Soğukyurt Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şahyar Mahallesi, Şeyh Sinan Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Toygar Mahallesi, Türkmen Mahallesi, Uluderbent Mahallesi ve Üzümlü Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Manisa ilinin Alaşehir ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Manisa Alaşehir de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Alaşehir Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.