/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köprübaşıcancel

Manisa Köprübaşı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Köprübaşı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Köprübaşı kiralık daire arayışı aktif bir şekilde devam edenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri içeren bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden demografisine kadar birçok farklı konudan söz ettik. Size sadece okuması kaldı. Körpübaşı, Türkiye’nin  Ege Bölgesi’nde yer alan Manisa iline bağlı bir yerleşim birimidir. Ege Bölgesi’nin kıyı hattına yakın bir konumda olan Manisa, ülkemizin en gelişmiş yedinci ilidir. Birçok ekonomik faaliyetin bir arada yürütüldüğü il, on yedi farklı semtten meydana gelmiştir. Körpübaşı ise bu semtler arasında en az nüfusa sahip olan yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %0.93’ü burada yaşamını sürdürmektedir. “Şehzadeler Şehri” olarak da bilinen kent, birçok önemli semte ev sahipliği yapmaktadır. Köprübaşı ise temiz doğası ve çok eskilere dayanan geçmişi ile kentin önde gelen yaşam alanlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Köprübaşı Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Köprübaşı kiralık konut bakanların ilk olarak semtin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Köprübaşı, Manisa ilinin kuzeydoğusunda Salihli-Demirci karayolu üzerinde yer almaktadır. Semtin kuzeybatısında Gördes, kuzeydoğusunda Demirci, batısında Gölmarmara, güneydoğusunda Demirköprü Barajı, güneybatısında Salihli ilçesi, güneyinde ise Kula ve Alaşehir semtleri bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak semt, doğu hattında Selendi ile komşu durumdadır. İlçe kent merkezinden tam 120 kilometre mesafede yer almaktadır. Semte en yakın ilçeler Salihli ve Demirci’dir. Salihli’den elli üç, Demirci’den ise elli kilometre mesafede bulunmaktadır.  İlçe, 254 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine kurulmuştur. Buna ek olarak semtin denizden yüksekliği, daha çok kabul gören bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 250 metredir. Bir çöküntü havzası üzerine kurulmuş olan ilçede Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar ılık ve yağışlıdır. Semtte sıcaklıklar -1 derece ile 35 derece arasında değişiklik gösterir. Köprübaşı kiralık ev tercih edeceklerin tüm bu bilgiler ışığında hareket etmesinde yarar vardır.

Köprübaşı Kiralık Daire Düşünenlere Semtin Nüfusu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte ikamet eden kişilerin sayısı 13.347’ye ulaşmıştır. Bu kişilerin %49.25’i erkek, %50.75’i ise kadındır. Köprübaşı ilçesi 1990 yılında bugünkü statüsüne kavuşmuştur. İlçenin nüfus grafiği ise bir hayli hareketlidir. Ancak bölge nüfusunun son beş yılda stabil kaldığı söylenebilir. Bu nedenle nüfusun artış hızı 0’a yakındır. İlçe birçok mahalleden meydana gelmiştir. Bu mahalleler Manisa Köprübaşı kiralık ev seçmeyi düşünenler için gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

  • Borlu Mahallesi 
  • Temrek Mahallesi
  • Namık Kemal Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
  • Alanyolu Mahallesi
  • Kıranşeyh Mahallesi 
  • İkizkuyu Mahallesi
  • Yenice Mahallesi 
  • Kemhallı Mahallesi

Eğer Köprübaşı kiralık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Köprübaşı kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Köprübaşı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.