/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Salihlicancel

Manisa Salihli Kiralık Daire

araması için 101 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

 • Salihli Kiralık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Salihli Kiralık Konut fiyatları 600.00 TL ile 220,000.00 TL arasında değişmektedir.
 • Manisa Salihli Kiralık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Manisa Salihli Kiralık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Salihli Kiralık Ev Arayanlara İlçe Rehberi

Manisa Salihli kiralık daire ilanlarının tümüne tek tıkla saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. Emlakjet, Salihli kiralık ev ilanları başta olmak üzere belirlediğiniz konum seçeneklerine göre size birçok farklı emlak ilanını da sunmaktadır. 

Dünya tarihinde önemli bir merkez noktası olan Manisa Salihli özellikle paranın ilk defa kullanıldığı ve basıldığı yer olarak anılmaktadır. Arkeolojik olarak sahip olduğu değer aynı zamanda Sardes antik kentine ev sahipliği yapmasından da kaynaklanmaktadır. Ege Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olan Manisa, aynı doğrultuda birçok ilçeye sahiptir. UNESCO geçici dünya mirası listesinde yer alan Salihli, antik kent ve doğal güzellikleriyle önemli bir yerleşim alanıdır. Salihli nüfusu, 200.000’in üzerindedir. Gelişmiş olan ve gelişmeye de devam eden ilçe ile alakalı planlar arasında, yüksek hızlı trenin bu bölgeden de geçmesi planları yapılmaktadır. Ekonomik olarak gelişmiş olduğu konular, tarım, ticaret ve sanayidir. Tarım ile alakalı, buğday, arpa, pamuk, tütün, mısır üretimleri yapılmaktadır. 

Salihli’de bulunan ve aşağıda bazılarına yer verilen doğal alanlar, huzurlu vakit geçirilebilecek bölgeler arasındadır;

 • Sevgi yolu,
 • Şüheda Caddesi,
 • Atatürk Caddesi,
 • Kenan Evren Parkı 

Salihli bölgede yer alan büyük alışveriş merkezleri ile de alışveriş tutkunlarının ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Salihli’den İzmir’e Ankara’ya Uşak’a oldukça sık sayılarda her zaman otobüs seferleri düzenlenmektedir. Hava ya da deniz yolu ile seyahat etmek isteyenler için ise, yalnızca 90 km uzaklıkta olan İzmir, mantıklı bir seçenektir. 

Salihli Ucuz Evler ve En Güncel İlanlar Emlakjet’te

Manisa 17 ilçesi bulunan ülkemizin kültürel ve tarihi açıdan en önemli noktalarından biridir. Manisa ve çevresi özellikle tarihte önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmış ve günümüzde de hala bu tarihi güzellikleri kaybetmemiş bir coğrafyaya yayılmıştır. Manisa’nın önemli ilçeleri şunlardır:

 • Salihli
 • Kula
 • Akhisar 
 • Soma 
 • Kırkağaç 

Manisa Osmanlı döneminde şehzadelerin sancak eğitimlerini almak üzere gönderildikleri Manisa aynı zamanda şehzadeler şehri olarak da bilinmektedir. Salihli sahibinden kiralık evler yeni ilanlar ve satılık daire ilanlarıyla Emlakjet uygulamasında ön plana çıkan ilçelerden biridir. Salihli kiralık ev seçenekleri arasından size en uygun daireyi Emlakjet güvencesiyle kısa sürede belirleyebilir ve ev sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. 

Emlakjet Salihli Müstakil Kiralık Ev İlanları 

Milyonlarca kullanıcının tek bir platformdan Türkiye geneli tüm emlak ilanlarına ulaşması artık bir hayal değil. Emlakjet sayesinde talepleriniz doğrultusunda en iyi ve en yeni kiralık daire ilanlarını kolayca görüntüleyebilirsiniz. Manisa ve çevresinde kiralık daire arayan kişiler; emlak türü, konum, fiyat aralığı, bina özelliklerini belirledikten sonra tüm ilçelerde ya da sadece Manisa merkezindeki kiralık daire ilanlarına erişim sağlayabilirler. Manisa Salihli eşyalı kiralık daire ilanlarını da eş zamanlı görüntüleyerek aranan özelliklere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Emlakjet uygulamasıyla ister Türkiye geneli kiralık daireleri görebilir isterseniz de Salihli kiralık ev ilanlarını detaylı konum aramalarıyla sınırlandırabilirsiniz. 

Salihli kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Salihli ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Tarih boyunca paranın ilk defa basıldığı yer olan ve aynı zamana bu sebepten ötürü UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girmeye hak kazanmış Sardes antik kenti, Salihli ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bunun gibi pek çok sebepten ötürü, Salihli ilçesi gerek tarih olsun gerek doğa olsun turizm açısından Manisa ilinin en önemli mekanlarından bir tanesidir.

Salihli Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Salihli ilçesi, Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Manisa iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.302 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 125 metredir. İzmir-Uşak-Afyonkarahisar illerini bağlayan demiryolu ile İzmir-Ankara illerini bağlayan karayolu üzerinde konuşlanmıştır. Manisa il merkezine 72 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ancak İzmir il merkezine de yaklaşık 96 kilometrelik bir mesafe ile pek de uzak değildir. İlçenin güney yönünde 2.157 metre yükseltisi ile Bozdağlar Silsilesi, kuzey yönünde Gediz Ovası ve Dibek Dağları, kuzeydoğusunda Üşümüş Dağları mevcuttur. Salihli’nin komşu ilçelere ve diğer merkezi illere olan uzaklığı aşağıdaki gibidir:

 • Turgutlu ilçesine 41 kilometre, 
 • Alaşehir ilçesine 39 kilometre,
 • Ahmetli ilçesine 19 kilometre,
 • Akhisar ilçesine 65 kilometre,
 • Demirci ilçesine 105 kilometre,
 • Balıkesir iline 154 kilometre,
 • Uşak iline 124 kilometre,
 • Son olarak da Denizli iline 139 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. 

Salihli Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

İlçede, konumundan ötürü Akdeniz ikliminin hâkim olduğu görülmektedir. Yıllık sıcaklık ortalaması 16,4 santigrat derecedir. Bir sene içerisinde sıcaklıklar 5 santigrat dereceden 30 santigrat dereceye kadar çıkabilmektedir. Özellikle bahar mevsimlerinde, bir gün içerisinde dört ayrı mevsime de şahit olunabilmektedir. Bir sene içerisinde Salihli’ye düşen yağış miktarı ortalama 500 milimetredir. Bu yağışlar en sık kış aylarında düşmektedir. Yaz aylarında ise hiç düşmediği bile görülebilmektedir.

Tarım ve tarım sanayisi ilçenin ekonomisini oluşturan başlıca sektörlerdir. İlçede yapılan tarımsal faaliyetler sonucunda en çok buğday, pamuk, arpa, tütün, mısır ve çekirdeksiz üzüm gibi ürünler üretilmektedir. Salihli kirazı özellikle bilinmektedir. Son zamanlarda hayvancılık faaliyeti de yaygınlaşmaya başlamıştır. 

Salihli Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Salihli ilçesinde toplam 161.562 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,47’sini kadınlar, kalan %49,53’ünü erkek nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,47 olarak tespit edilmiştir. 

Salihli ilçesinde toplam 102 adet mahalle bulunmaktadır. Salihli kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Yörük Mahallesi,
 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Sağlık Mahallesi,
 • Aksoy Mahallesi,
 • Yılmaz Mahallesi,
 • Durasıllı Mahallesi.

Eğer siz de Manisa Salihli sahibinden kiralık havuzlu villa gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Salihli Kiralık Daire
Manisa Salihli Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Manisa Şehzadeler Alaybey Mahallesi Kiralık Daire
 • Manisa Şehzadeler Kiralık Daire
 • Manisa Yunusemre 75. Yıl Mahallesi Kiralık Ev
 • Manisa Yunusemre Ayni Ali Mahallesi Kiralık Ev
 • Manisa Yunusemre Barbaros Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.