/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yunusemrecancel

Manisa Yunusemre Kiralık Daire

araması için 67 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yunusemre Kiralık Daire Arayışındakilere Semt Rehberi

Yunusemre kiralık daire arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeye yer verdiğimiz biz yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerine iklimine, tarihine, mahallelerine ve nüfusuna değindik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve giden yolda bir adım daha atmış olacaksınız. Yunusemre, ülkemizin Ege Bölgesi’nin kıyı kesiminde yer alan Manisa iline bağlı bir yerleşim birimidir. Manisa, on yedi ilçeden meydana gelmiştir ve  bugün Türkiye’nin en gelişmiş yedinci ili olma özelliği taşımaktadır. İlçe, 12 kasım 2012 yılında çıkan bir kanun ile, bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Manisa’nın Merkez ilçesi bölünerek Yunusemre ve Şehzadeler olarak iki ayrı semt kurulmuştur. Birçok farklı ekonomik faaliyete ev sahipliği yapan ilçede, öncelikle ticaret, sanayi ve tarım gibi önemli iş kolları bulunmaktadır. Gediz Nehri’nin kıyısına kurulmuş olan ilçede, üzüm, zeytin ve tütün gibi ekonomik getirisi yüksek ürünler yetiştirilmektedir. İlçede buna ek olarak birçok sanayi tesisi de bulunmaktadır. Yunusemre kiralık ev tercih etmeyi düşünenler, istihdam olanağı yüksek bir merkezde yaşama imkanı elde edecektir.

Yunusemre Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi 

Bir bölgenin ya da yörenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizi yaşadığınız veya yaşayacağınız yere daha çok ait hissettirir. Bu sebeple de Yunusemre kiralık konut düşünenlerin semtin tarihi hakkında bilgi sahibi olması gerektiğine inanıyoruz. Yunusemre ilçesinin tarihi milattan önceki çağlara dayanmaktadır. Semtte yapılan arkeolojik kazılar, bölgede bilinen ilk yerleşimin Tunç Çağı’nda başladığını göstermektedir. Önceleri Lidyalıların, Perslerin, Makedonların, Romalıların ve Perslerin egemenliğine giren semt, yüzyıllar boyunca başka medeniyetlere ve kavimlere ev sahipliği yapmıştır. İlçenin demografik durumu ise 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı ile değişmiştir. Bölgeye yapılan Türk akınları ile ilçede bir Türk Beyliği kurulmuştur. Germiyan Bey’in ismini taşıyan bu beylik, daha sonra Yıldırım Beyazıd döneminde Osmanlılar’a katılmıştır. İlçe, Kurtuluş Savaşı sırasında Yunanlıların işgaline uğradıysa da 5 Eylül 1922’de düşman işgalinden kurtulmuştur.

Yunusemre Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi 

Yunusemre ilçesi, Manisa kentinin en gelişmiş  yerleşim birimidir. 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 239.324 kişi ikamet etmektedir. İlçe nüfusunun %51.03’ü erkek, geriye kalan %48.97’si ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. 2012 yılında kurulduğu için bu yıldan öncesine ait bir veri bulunmamaktadır. Ancak bu tarihten sonra semtin nüfusunun sürekli olarak arttığı görülmektedir. İlçe mahallelerden meydana gelmiştir. Bu mahalleleri biz Manisa Yunusemre kiralık ev düşünenler için gelişmişliklerine göre sıraladık. Kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz yerleşim biriminde arayışlarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Muradiye Mahallesi 
 • Güzelyurt Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Barbaros Mahallesi
 • Hafsa Sultan Mahallesi
 • Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi
 • Tevfikiye Mahallesi
 • Akmescit Mahallesi
 • Merkez Efendi Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi

Eğer Yunusemre kiralık daire düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Yunusemre kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Gökhan Çıra Sapanca'dan arsa aldı!

Gökhan Çıra Sapanca'dan arsa aldı!

26 Eylül 2021

Ankara dünyanın yükselen kenti

Ankara dünyanın yükselen kenti

26 Eylül 2021

 Müteahhitler iş bırakma eylemini bi...

Müteahhitler iş bırakma eylemini bi...

26 Eylül 2021

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

"İstanbul’da Kiralar %100’ün Üzerinde...

23 Eylül 2021

İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Manisa Yunusemre Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Manisa Kiralık Daire
 • Mardin Kiralık Daire
 • Mersin Akdeniz Kiralık Ev
 • Mersin Anamur Kiralık Ev
 • Mersin Erdemli Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.