/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nusaybincancel

Mardin Nusaybin Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Nusaybin Kiralık Daire Arayanlara Özel İlçe Hakkında Genel Bilgiler

EmlakJet, Nusaybin kiralık daire arayanlara özel olarak ilçe hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için ilçe rehberi hazırlıyor. Yeni bir ev tercihi yapmadan hemen önce, bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bu yazımızda harmanladık. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Nusaybin, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin il merkezine 56 kilometre  doğusunda, Suriye Devlet Sınırında bulunan bir ilçesidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir.Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Dünyaya ışık tutacak Medeniyetler tarihine yeni bir sayfa açacak Gınnavas Höyüğü burada yer alır. Morin Şehir Kalıntısı, Morin Kalesi, Mor Ambaham Manastırı, Şirvan Kalesi, Pir Kemal Türbesi, Bağdat Köprüsü, Dimitros Kalesi gibi pek çok tarihi eser ve kalıntıları mevcuttur. Kültürel ve tarihsel anlamda mirası oldukça zengin bir bölgedir. Nusaybin kiralık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

  • Kuzeyinde Midyat ve Ömerli ilçeleri,
  • Güneyinde Suriye Devlet Sınırı,
  • Doğusunda Şırnak ili,
  • Batısında Mardin Merkez ilçesi ile komşudur. 

Nusaybin Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Nusaybin ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 108.172’dir. Bu nüfusun yüzde 50,28’i kadın, yüzde 49,72’si erkekten oluşmaktadır. Nusaybin ilçesinde kiralık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 79 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları şunlardır; Bahçebaşı Mahallesi, 8 Mart Mahallesi, Abdulkadirpaşa Mahallesi, Akağıl Mahallesi, Çatalözü Mahallesi, Eskihisar Mahallesi, Dibek Mahallesi, Çilesiz Mahallesi, Dallıağaç Mahallesi, Dicle Mahallesi, Düzce Mahallesi, Büyükkardeş Mahallesi, Çalı Mahallesi, Eskiyol Mahallesi, Yenituran Mahallesi, Yandere Mahallesi, Üçköy Mahallesi, Turgutlu Mahallesi, İpekyolu Mahallesi, Gürün Mahallesi, Fırat Mahallesi, Düzce Mahallesi, Eskiağara Mahallesi, Günebakan Mahallesi ve Tepeüstü Mahallesidir. Nusaybin kiralık ev arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 106’dır. İlçede eğitim veren 3 anaokulu, 55 ilkokul, 30 ortaokul ve 13 adet lise bulunmaktadır. 

Nusaybin Kiralık Daire Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Mardin’in Nusaybin ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 150 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 7 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 584 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Mardin Nusaybin dayalı döşeli kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Nusaybin Kiralık Daire
8 Mart MahallesiAbdulkadirpaşa MahallesiAçıkköy MahallesiAçıkyol MahallesiAkağıl MahallesiAkarsu MahallesiAkçatarla MahallesiBahçebaşı MahallesiBakacık MahallesiBalaban MahallesiBarış MahallesiBeylik MahallesiBüyükkardeş MahallesiÇağlar MahallesiÇalı MahallesiÇatalözü MahallesiÇiğdem MahallesiÇilesiz MahallesiÇölova MahallesiDağiçi MahallesiDallıağaç MahallesiDeğirmencik MahallesiDemirtepe MahallesiDevrim MahallesiDibek MahallesiDicle MahallesiDirim MahallesiDoğanlı MahallesiDoğuş MahallesiDurakbaşı MahallesiDuruca MahallesiDüzce MahallesiEskihisar MahallesiEskimağara MahallesiEskiyol MahallesiFırat MahallesiGırnavas MahallesiGirmeli MahallesiGörentepe MahallesiGünebakan MahallesiGüneli MahallesiGünyurdu MahallesiGürün MahallesiGüvenli MahallesiHasantepe MahallesiHeybeli Mahallesiİkiztepe Mahallesiİlkadım Mahallesiİpekyolu MahallesiKalecik MahallesiKaleli MahallesiKantar MahallesiKaraca MahallesiKayadibi MahallesiKışla MahallesiKocadağ MahallesiKuruköy MahallesiKuyular MahallesiKüçükkardeş MahallesiMor Yakup MahallesiNergizli MahallesiOdabaşı MahallesiPazar MahallesiSelahaddin Eyyubi MahallesiSınırtepe MahallesiSöğütlü MahallesiTaşköy MahallesiTekağaç MahallesiTepealtı MahallesiTepeören MahallesiTepeüstü MahallesiTurgutköy MahallesiÜçköy MahallesiÜçyol MahallesiYandere MahallesiYavruköy MahallesiYazyurdu MahallesiYenişehir MahallesiYenituran MahallesiYerköy MahallesiYeşilkent MahallesiYolbilen MahallesiYolindi MahallesiZeynelabidin Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.