/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aydıncıkcancel

Mersin Aydıncık Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu

Aydıncık Kiralık Daire Arayanlar İçin Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Aydıncık kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve daire satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aydıncık Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ilinin önemli ilçelerinden biri olan Aydıncık ilçesi 410 kilometrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. İlçe belediye teşkilatlanması 1915 yılında kurulan ilçe 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Aydıncık kiralık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Orta Toroslar’ın Akdeniz’e inen kolu üzerinde dağ ve deniz arasında kalan bölgede yer almaktadır. Bu nedenle ilçe yer şekilleri bakımından dağlık ve engebeli bir araziye sahiptir. Dağlık arazi bakımından oldukça zengin olan ilçede birçok önemli dağ yer almaktadır. Bu dağlardan başlıcaları:

  • Söğüt Dağı,
  • Akçam Dağı, 
  • Dutlu Dağı ve 
  • Bozdağ’dır.

İlçe Akdeniz iklimi etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Akarsu kaynakları bakımından zengin olan ilçede yer alan akarsulardan başlıcaları Menekşe, Kızılyokuş, Gözsüzce ve Soğuksu Akarsuyu’dur. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında seracılık faaliyetleri yürütülmektedir. Meyve ve sebze üretiminin oldukça fazla olduğu ilçede özellikle salatalık üretimi ön plana çıkmaktadır. İlçede yapılan bir diğer faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yer alan marina limanında yapılan balıkçılık faaliyetleri ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamıştır. Aydıncık kiralık konut arayanlar ilçenin bulunduğu konum ve iklim koşulları sebebi ile yaz turizmi için tercih edilen bir bölge olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar.

Aydıncık Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 88’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,87’sini (5 bin 640) erkek, yüzde 49,13’ünü (4 bin 448) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Aydıncık kiralık konut tercihinde bulunmak isteyen kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 15 adet mahalle bulunmaktadır. Mersin Aydıncık kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Duruhan Mahallesi, Eskiyürük Mahallesi, Hacıbahattin Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Karadere Mahallesi, Karaseki Mahallesi, Merkez Mahallesi, Pembecik Mahallesi, Teknecik Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenikaş Mahallesi, Yeniyürük Mahallesi ve Yeniyürükkaş Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık daire tercihini Mersin ilinin Aydıncık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Mersin Aydıncık da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Aydıncık Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.