/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tarsuscancel
Mersincancel

Mersin Tarsus Kiralık Daire

araması için 13 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Sıkça Sorulan Sorular

 • Tarsus Kiralık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Tarsus Kiralık Konut fiyatları 1.100,00 ile 40.000,00 arasında değişmektedir.
 • Mersin Tarsus Kiralık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Mersin Tarsus Kiralık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Tarsus Kiralık Daire Fırsatları

Tarsus geçmişi on bin yıl öncesine dayanan dillerin, dinlerin ve medeniyetlerin buluşma noktası bir tarih, bir kültür, bir insanlık şehridir. Mersin Tarsus kiralık ev ilanları bölgenin sahip olduğu zengin kültürel yapısı ve tarihi güzellikleri nedeniyle birçok kişi tarafından incelenmektedir. Hitit uygarlığı gibi daha pek çok önemli medeniyete ev sahipliği yapan Tarsus, emlak alanında da birçok kişinin dikkatini çeken bir bölgedir. Tarsus kiralık daire ilanlarını Emlakjet’te incelemeden önce şehrin özelliklerini bilmek ve yaşam alanınızı bu unsura göre belirlemek size birçok avantaj sağlayacaktır. Tarsus'da kiralık evlerin metrekare birim fiyatı ortalama 6 TL, satılık evlerin ortalama 1500 TL'dir. Emlakjet uygulaması tarafından aşağıda sıraladığımız gibi birçok bilgi tek bir sayfa üzerinden sizlere sunulmaktadır.

 • Şehir özelliklerine 
 • Harita üzerinden konum bilgilerine
 • Emlak özellikleri 
 • Satıcı bilgisi vb.

Milyonlarca kullanıcıya sahip Emlakjet, Tarsus gibi önemli tarihi merkez şehirlerde de kriterlerinizi belirlemenizde yardımcı olmaktadır. Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan emlak ilanlarını Emlakjet uygulamasını kullanarak tek tıkla ulaşabilirsiniz. 

Tarsus anlatmaya kelimeler yetmiyor olsa da Tarsus, Dünya’da ilk kanalizasyon sistemlerinden birinin uygulandığı, dünyanın ilk üniversitelerinden birinin kurulduğu, Türkiye'de ilk elektrik enerjisinin üretildiği, Akdeniz'i İç Anadolu'ya bağlayan Gülek Boğazı'nı sınırlarında bulunduran Çukurova'nın başkenti, Türkiye'nin müstakil en büyük ilçesidir. Tarsus toplam 321.403 nüfusu ile-Ocak 2015-Türkiye'deki 54 vilayetten daha fazla nüfus potansiyeline sahiptir. Tarsus’a nasıl gidilir?

 • En yakın hava alanı Adana Şakir Paşa Havalimanı’dır. Adana’ya nasıl gidilir notlarımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.
 • Mersin’den Tarsus 30 km.’dir. Sürekli dolmuşlar bulunur. TOK ve KOÇ otobüslerine binebilirsiniz.
 • Adana’dan Tarsus 50 km. mesafededir. Otogardan sürekli dolmuşlar bulunur. TOK ve KOÇ otobüslerine binebilirsiniz.
 • Ankara – Tarsus arası mesafe 460 km. civarındadır Aksaray – Pozantı üzeri direkt kara yolu bağlantısı vardır.

Tarsus Güncel Kiralık Daire İlanları

Dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan Tarsus bölgesi aynı zamanda dünyanın ilk yerleşim yerleri arasında gösterilmektedir. Her yüzyılda sürekli yaşamın olduğu bu bölge günümüzde de hem yatırımcılar hem de ev sahibi olmak isteyenler için cazip fırsatlar sunmaktadır. Emlakjet’in yıllardır sunduğu hizmetler sayesinde; konum, emlak türü ve özelliklerine göre sıralamalar yaparak doğru kararlar verebilirsiniz. Tarsus Kırklarsırtı kiralık daireler ve daha birçok alternatif seçenekle birlikte Emlakjet kiralık daire ilanları arasında yer almaktadır. Belirlediğiniz kriterlere göre Tarsus kiralık daire ilanlarını Emlakjet güvencesiyle erişim sağlamanız mümkündür. 

Tarsus Merkezde Kiralık Daireler

Hayallerinize en uygun kiralık daireleri Emlakjet akıllı arama seçeneklerini kullanarak anında bulabilir ve ev sahipleriyle kolayca iletişime geçebilirsiniz. Sahibinden kiralık ilanların yanı sıra emlak ofisleri tarafından sürekli güncellenen ilanları tek bir adresten anında görüntüleyebilirsiniz. Emlakjet uygulamasını kullanarak Tarsus Mithatpaşa kiralık evler ve satılık dairelerin yanı sıra Türkiye’nin tüm bölgelerinde yer alan emlak ilanları arasında detaylı karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Ev kiralamadan önce binanın bulunduğu konumun avantajları ev seçiminde belirleyici bir unsurdur. Mersin’in en önemli ilçelerinden biri olan Tarsus’ta merkezde yer alan tüm konutları Tarsus kiralık daire ilanlarıyla eş zamanlı olarak Emlakjet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. 

Tarsus Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Tarsus kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Tarsus ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Tarsus ismi, Hititçe “Tarşa” kelimesinden gelmektedir. Bu durumdan da anlaşılacağı üzere, ilçenin köklü bir geçmişi bulunmaktadır. Bu köklü geçmişe dair, Tarsus’u ziyaret eden kişilerin tercih ettiği önemli mekânlar dahilinde Antik Yol, Tarsus Alman Mezarlığı, Nusret Mayın Gemisi, Eshabı Kehf Mağarası ve Kleopatra Kapısı gibi oldukça değerli varlıklar bulunmaktadır. 

Tarsus Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Tarsus ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Mersin iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 2.240 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 23 metredir. Mersin şehrinin doğu bölümünde kalmaktadır. Spesifik konumu, Berdan Nehri’nin alüvyonlu ovası üzeri şeklindedir. Her ne kadar ilçenin güney tarafı ovalar ile kaplı olsa da kuzey tarafı tamamen Toroslar ile çevrili haldedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu yönünde Adana ili bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Niğde ili bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Mersin il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Akdeniz bulunmaktadır.

Tarsus Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Tarsus’un kıyılarında Akdeniz iklimi görülürken kuzeye doğru gittikçe iklim karasal özellikler göstermeye başlamaktadır. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 19,1 santigrat derecedir. Yıllık ortalama yağış miktarı ise 700 milimetredir. Ortalama 27,8 santigrat derece ile Ağustos ayı yılın en sıcak ayıdır. Ocak ayı ise ortalama 9,9 santigrat derece ile yılın en soğuk ayıdır.

Bilinen tarihinin büyük bir kısmı boyunca Tarsus’ta pamuk üretimi yapılmıştır. 1920 senesinde kurulan fabrikalar ile birlikte, sanayi gelişmeye başlamıştır. İlçenin ticari hacmi oldukça başarılıdır. Türkiye’deki en verimli topraklar arasında Tarsus toprakları da bulunduğundan ötürü, tarım da ilçe ekonomisinde büyük bir yer tutmaktadır. Papaya, ananas, mandalina ve limon gibi ürünler tarım faaliyetleri sonucunda en yaygın üretilenlerdendir. 

Tarsus Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Tarsus ilçesinde toplam 339.676 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,45’i erkek olup geride kalan %49,55’ini de kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,22 olarak tespit edilmiştir. 

Tarsus ilçesinde toplam 179 adet mahalle bulunmaktadır. Tarsus kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin en çok tercih edilenlerinin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • Kırklarsırtı Mahallesi,
 • Altaylılar Mahallesi,
 • Gazipaşa Mahallesi,
 • Ergenekon Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Anıt Mahallesi,
 • Akşemsettin Mahallesi,
 • Barbaros Mahallesi,
 • Şehitler Tepesi Mahallesi.

Eğer siz de Tarsus Ergenekon Mahallesi kiralık 3+1 daire gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Tarsus Kiralık Daire
82 Evler82 Evler MahallesiAğzıdelik MahallesiAkarsu MahallesiAkçakocalı MahallesiAkgedik MahallesiAkşemsettinAkşemsettin MahallesiAladağ MahallesiAliağa MahallesiAlibeyli MahallesiAliefendioğlu MahallesiAlifakı MahallesiAltaylılarAltaylılar MahallesiAnıtAnıt MahallesiArdıçlı MahallesiArıklı MahallesiAtalar MahallesiAvadan MahallesiBağlar MahallesiBaharlı MahallesiBahçeBahçe MahallesiBahşiş MahallesiBallıca MahallesiBaltalı MahallesiBarbaros MahallesiBelen MahallesiBeydeğirmeniBeydeğirmeni MahallesiBeylice MahallesiBoğazpınar MahallesiBolatlı MahallesiBoztepe MahallesiBöğrüeğri MahallesiBüyükkösebalcı MahallesiCamilimanda MahallesiCaminurCaminur MahallesiCırbıklar MahallesiCin MahallesiCumhuriyet MahallesiÇağbaşı MahallesiÇağlayan MahallesiÇakırlı MahallesiÇamalan MahallesiÇamtepe MahallesiÇatalca MahallesiÇavdarlı MahallesiÇavuşlu MahallesiÇevreli MahallesiÇiçekli MahallesiÇiftlik MahallesiÇiriştepe MahallesiÇokak MahallesiÇöplü MahallesiÇukurbağ MahallesiDadalı MahallesiDamlama MahallesiDedeler MahallesiDorak MahallesiDuatepe MahallesiEgemen MahallesiEminlik MahallesiEmirler MahallesiErgenekon MahallesiEsenler MahallesiEski ÖmerliEski Ömerli MahallesiEskişehir MahallesiFahrettin Paşa MahallesiFatih MahallesiFerahimşalvuz MahallesiFevzi Çakmak MahallesiGaziler MahallesiGazipaşa MahallesiGirne MahallesiGöçük MahallesiGömmece MahallesiGözlükule MahallesiGülek MahallesiGünyurdu MahallesiHacıbozan MahallesiHacıhamzalı MahallesiHalitağa MahallesiHasanağa MahallesiHeleke MahallesiHürriyet Mahallesiİbrişim Mahallesiİncirgediği Mahallesiİncirlikuyu Mahallesiİnköy Mahallesiİsmetpaşa MahallesiKaburgediği MahallesiKadelli MahallesiKaklıktaşı MahallesiKaleburcu MahallesiKanberhüyüğü MahallesiKaraçerçili MahallesiKaradiken MahallesiKaradirlik MahallesiKarakütük MahallesiKarayayla MahallesiKargılı MahallesiKarsavran MahallesiKavaklı MahallesiKayadibi MahallesiKefeli MahallesiKelahmet MahallesiKemalpaşa MahallesiKerimler MahallesiKeşli MahallesiKırıt MahallesiKırklarsırtı MahallesiKızılçukur MahallesiKızılmurat MahallesiKocaköy MahallesiKoçmarlı MahallesiKonaklar MahallesiKozoluk MahallesiKörlü Beyi MahallesiKösebalcı MahallesiKöselerli MahallesiKulak MahallesiKumdere MahallesiKurbanlı MahallesiKurtçukuru MahallesiKuşçular MahallesiKütüklü MahallesiMahmutağa MahallesiMantaş MahallesiMeşelik MahallesiMithatpaşa MahallesiMuratlı MahallesiNemiroğlu MahallesiOlukkoyağı MahallesiÖğretmenler MahallesiÖzbek MahallesiÖzlüce MahallesiPirömerli MahallesiReşadiye MahallesiSağlıklı MahallesiSandal MahallesiSanlıca MahallesiSarıveli MahallesiSayköy MahallesiSıraköy MahallesiSimithacılı MahallesiSucular MahallesiŞahin MahallesiŞehitishak MahallesiŞehitkerim MahallesiŞehitler Tepesi MahallesiŞehitmustafa MahallesiTakbaş MahallesiTaşçılı MahallesiTaşkuyu MahallesiTaşobası MahallesiTekeliören MahallesiTekke MahallesiTepeçaylak MahallesiTepeköy MahallesiTepetaşpınar MahallesiTopaklı MahallesiTopçu MahallesiTozkoparan Zahit MahallesiUlaş MahallesiVerimli MahallesiYalamık MahallesiYanıkkışla MahallesiYaramış MahallesiYarbay Şemsettin MahallesiYazlık MahallesiYenice MahallesiYeniçay MahallesiYeniköy MahallesiYeni MahallesiYeni Ömerli MahallesiYeşilevler MahallesiYeşil MahallesiYeşiltepe MahallesiYeşilyurt MahallesiYunus Emre MahallesiYunusoğlu MahallesiYüksek Mahallesi
Mersin Tarsus Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Mersin Toroslar Yalınayak Mahallesi Kiralık Daire
 • Mersin Toroslar Kiralık Daire
 • Mersin Yenişehir Akkent Mahallesi Kiralık Ev
 • Mersin Yenişehir Çiftlikköy Mahallesi Kiralık Ev
 • Mersin Yenişehir Güvenevler Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.