/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Korkutcancel

Muş Korkut Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Korkut Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Korkut kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Korkut ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Korkut ilçesinin bölgesine yapılan ilk yerleşme, Urartulara aittir. Anlaşılacağı üzere, ilçenin tarihi geçmişi oldukça derine gitmektedir. 1071 senesinde elde edilen Malazgirt zaferi sonrasında, ilçenin bulunduğu topraklar Selçuklulara geçmiştir. 1964 senesinde resmi olarak “Korkut” adını almıştır. İlçe statüsü elde etmesi ise ancak 9 Mayıs 1990 senesinde gerçekleşmiştir. 

Korkut Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Korkut ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Muş iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 503 km2’dir ve denizden yüksekliği de 1.400 metredir. Muş Ovası’nın doğu tarafında bulunmaktadır. Van Gölü çöküntüsüne komşudur. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin kuzey yönünde Bulanık ilçesi; kuzey ve kuzeybatı yönlerinde Muş il merkezi bulunmaktadır.
  • İlçenin doğu yönünde Bitlis ili sınırı bulunmaktadır.
  • İlçenin güney yönünde ise Hasköy ilçesi bulunmaktadır.

Korkut Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Korkut kiralık ev arayan okuyucularımız için ilçe genelinde şiddetli bir karasal iklimin hâkim olduğu görülmektedir. İlçenin yıllık sıcaklık ortalaması 18,7 santigrat derece olarak tespit edilmiştir. Bir sene içerisinde ilçeye düşen yağış ortalaması 37 kilogramdır. 

Korkut ilçesinin ekonomisi çoğunlukla tarım ve hayvancılık sektörlerine bağlıdır. Ancak sulu tarım imkanları kısıtlıdır. Bu nedenle o kısımdan gelir pek elde edilememektedir. Ancak ileriki zamanlarda beklenen, Korkut Göleti ve etrafındaki sulama kanallarının yapımı bittiği takdirde tarım sektörü büyük bir gelişmeye şahit olacaktır. Şimdilik ilçede buğday, arpa, nohut, şeker pancarı, yonca, patates ve lahana gibi ürünler üretilebilmektedir. 

Korkut Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Korkut ilçesinde toplam 25.817 kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun %51,16’sı erkek iken kalan %48,84’ü kadınlar tarafından meydana getirilmektedir. İlçenin son 10 yıldaki nüfus verilerine göre, nüfus sabit bir şekilde ilerlemektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %2,32 olarak tespit edilmiştir. 

Korkut ilçesinde toplam 7 tane mahalle ve 30 tane köy bulunmaktadır. Korkut kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Bahçelievler Mahallesi,
  • Şehitler Mahallesi,
  • Yeni Mahallesi,
  • Bahçelievler Mahallesi II, 
  • Merkez Mahallesi,
  • Kültür Mahallesi,
  • Aydınlar Mahallesi.

Eğer siz de Korkut Bahçelievler Mahallesi kiralık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Korkut Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.