/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Acıgölcancel

Nevşehir Acıgöl Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Acıgöl Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Acıgöl kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Acıgöl Kiralık Daire Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Nevşehir iline bağlı Acıgöl ilçesi 1914 yılında bucak, 1952 yılında kasaba, 1987 yılında ise ilçe statüsüne kavuşmuştur. Nevşehir il merkezine 20 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Nevşehir ilinin batı kesimlerinden Acıgöz Çayı çevresinden kurulmuştur. Acıgöl kiralık daire arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin batı kesimlerinde Aksaray, doğu kesimlerinde Nevşehir, kuzey kesimlerinde Gülşehir, güneyinde ise Derinkuyu ilçesi yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 1.235 metredir. Acıgöl kiralık ev tercihinde bulunmak isteyen kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin çevresinde volkanik dağlar olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu volkanik dağlar aktif değildir ve etrafta yer alan kalıntılarına ise maar denilmektedir. İlçede yer alan Acıgöl Gölü’nün yer aldığı çukur bölge bir volkanik dağ ağzıdır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçede hakim olan bitki örtüsü bozkırdır ancak yer yer ormanlık arazilere de rastlanmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli ise tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede sanayi kuruluşları bulunmamaktadır. Ancak ilçede yaşayanlar ilçeye komşu bölgelerdeki sanayi kuruluşlarında çalışarak geçimlerini sağlayabilirler.

Acıgöl Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 19 bin 561’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,81’ini (9 bin 938) erkek, yüzde 49,19’unu (9 bin 623) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Acıgöl kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 10 adet köy bulunmaktadır. Nevşehir Acıgöl kiralık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bahçeli Evler Mahallesi, Ballık Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çayırlık Mahallesi, Kale Mahallesi, Mustafapaşa Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Ağıllı Köyü, Bağlıca Köyü, Çullar Köyü, İnallı Köyü, Karacaören Köyü, Kozluca Köyü, Kurugöl Köyü, Tepeköy Köyü, Topaç Köyü ve Yuva Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihini Nevşehir ilinin Acıgöl ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Nevşehir Acıgöl de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Acıgöl Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.