/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gülşehircancel

Nevşehir Gülşehir Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gülşehir Kiralık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Gülşehir kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Gülşehir ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçe topraklarının eski adı “Arapsun” olarak bilinmektedir. Ancak antik çağda ise aynı bölgenin adı “Zoropassos” olduğu bilinmektedir. Ancak son zamanlara gelindiğinde 1947 senesinde artık bölge “Gülşehir” adını almıştır. 1954 senesinde de Gülşehir, bir ilçe statüsü elde etmeye hak kazanmıştır.

Gülşehir Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Gülşehir ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Nevşehir iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 958 ve denizden yüksekliği de 950 metredir. Nevşehir il merkezine 20 kilometrelik bir mesafede konuşlanmıştır. Kızılırmak’ın güney tarafında yer alır. İlçe arazisini genel olarak plato özelliği gösteren yerler oluşturmaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü bozkır bitkileri oluşturmaktadır. Ormanlık alanlar ise yetersizdir. Kızılırmak, Gülşehir ilçesinin tam ortasından geçerek ilçeyi ikiye ayırmaktadır. İlçenin kuzey bölümü, yükseltisi pek fazla olmayan tepeler ve dağlar ile kuşanmıştır. 1680 metrelik bir yükselti ile Hırka Dağı ilçenin en yüksek noktasıdır. Batı tarafa gittikçe ilçe arazisi ova görünümüne kavuşur. 

Gülşehir Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Gülşehir kiralık ev arayan okuyucularımız için ilçede karasal iklim özellikleri görülmektedir. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Yıllık ortalama sıcaklık 11,5 santigrat derecedir. Bir yıl içerisinde Gülşehir ilçesine düşen ortalama yağış miktarı ise 380 milimetredir. Ortalama 21,5 santigrat derece ile yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır. Ortalama 0,8 santigrat derece ile de yılın en soğuk ayı Ocak ayıdır. İlçe ekonomisinin başlıca dallarını tarım ve hayvancılık sektörleri meydana getirmektedir.

Gülşehir Kiralık Daire Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Gülşehir ilçesinde toplam 21.771 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %48,60’ı erkek olup geriye kalan %51,40’ını kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %1,37 olarak tespit edilmiştir. 

Gülşehir ilçesinde toplam 10 tane mahalle ve 31 tane de köy bulunmaktadır. Gülşehir kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği mahalleler arasında en çok tercih edilenlerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Fatih Mahallesi,
  • Karacaşar Mahallesi,
  • Karavezir Mahallesi,
  • Çalışanlar Mahallesi,
  • Tuzköyü Mahallesi.

Eğer siz de Gülşehir Fatih Mahallesi eşyalı kiralık ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Gülşehir Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.