/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hacıbektaşcancel

Nevşehir Hacıbektaş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Hacıbektaş Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Hacıbektaş kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Hacıbektaş ilçesi, İç Anadolu Bölgesi’nin Kapadokya Bölümü’nde yer alan Nevşehir il merkezinin kuzeyinde, il merkezine 45 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Kızılırmak Havzasının orta bölümünde yer alır ve yüksekliği 1.250 metreye yaklaşan platolardan oluşur. Kızılöz Çayı üzerinde yapılan Kumtepe Göleti, yöredeki köylülere arazi sulamada kullanılmaktadır. İlçeye bağlı Karaburna beldesindeki su göleti de, sebze ve bahçe işleriyle uğraşanlar tarafından sulama için kullanılmaktadır. İlçenin bulunduğu coğrafyada olduğu gibi tipik karasal iklim özellikleri göstermektedir. Yazları sıcak ve kurak, kış mevsiminde soğuk ve kar yağışlıdır. Hacıbektaş ilçesi arazisinin büyük bir kısmında tarım yapılmakta olup, yapılan ağaçlandırma çalışmaları sayesinde yeşil alan yüzölçümü de gün geçtikçe artış göstermektedir. İlçe genelinin tarihine bakıldığında ilk yerleşmelerin M.Ö. 7000 yıllarına kadar uzandığı bilinmektedir. Sırası ile Neolitik, Kalkolitik ve Tunç Çağlarını yaşamış olan bölgede Asur Koloni Çağı, Hitit, Frigler, Lidya, Pers, Helen, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluklarının hakimiyeti altına girmiştir. 

Hacıbektaş Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Hacıbektaş’ta ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Kozaklı ilçesi,
 • Güneyinde Gülşehir ilçesi, 
 • Batısında Kırşehir il sınırı,
 • Doğusunda Avanos ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 11.487’dir. Bu sayının yüzde 50,93’ü kadın, yüzde 49,07’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 666 kilometrekare, rakımı ise 1.275 metredir. Nevşehir Hacıbektaş kiralık daire gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçenin 2 beldesi vardır. Bunlar; Karaburna ve Kızılağıl Beldeleridir. Aynı zamanda ilçede 28 köy ve 3 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleleri ve nüfusları şöyledir; 

 • Zir Mahallesi nüfusu 1.868 kişi,
 • Bala Mahallesi nüfusu 1.806 kişi,
 • Savat Mahallesi nüfusu 1.439 kişidir. 

İlçede bulunan köyler ise; Yurtyeyi, Yeniyapan, Yenice, Sadık, Mikail, Akçataş, Anapınar, Aşağıbarak, Aşıklar, Avuçköy, Başköy, Karaova, Kayaaltı, Kayı, Killik, Kisecik, Köşektaş, Kütükçü, Belbarak, Büyükburunağıl, Büyükkışla, Çiğdem, Çivril, Hasanlar, Karaburç, İlicek, Hırkatepesidelik ve Hıdırlar köyüdür. 

Hacıbektaş Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Hacıbektaş ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 140 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 469 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Nevşehir Hacıbektaş’ta sahibinden günlük kiralık ev ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Hacıbektaş Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.