/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nevşehircancel

Nevşehir Kiralık Daire

araması için 22 ilan bulundu
TÜM İLÇELER

Nevşehir Kiralık Daire Arayanlara Yardımcı Olacak Şehir Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev arayanların istedikleri tüm özelliklere uyum sağlayan o harika evi bulmasına her gün yardımcı olmaya devam ediyor. Aynı zamanda istediğiniz şehir hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için şehir rehberi hazırladık. Nevşehir kiralık daire arayanlar için; ilin genel özellikleri, iklimi, nüfusu, ilçeleri, ulaşımı ve gezilecek yerleri hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz içeriğimiz sizlerle buluşuyor. 

 

Nevşehir ili, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan illerden birisidir. 2018 yılı verilerine göre nüfusu 298.339 kişidir. Bu nüfusun yüzde 50,68’i kadın, yüzde 49,42’si erkektir. 1954 yılında il statüsünde yükseltilen şehrin adı ‘’yeni şehir’’ anlamına gelmektedir. Bir ilçesi dışında bütünüyle orta Kızılırmak Havzasına giren Nevşehir’in rakımı 1.259 metre olup toplam yüzölçümü 5,467 kilometrekaredir. Türkiye’nin tam ortasında bulunan şehrin il plaka kodu 50, il telefon alan kodu ise 384’tür. Nevşehir kiralık ev arayanlar için şehrin çevresindeki diğer iller;

 

 • Kuzeyden Kırşehir ve Yozgat illeri,
 • Kuzeydoğudan Yozgat’ın Boğazliyan ve Şefaatli ilçeleri,
 • Güney, Güneybatı ve Batıdan Niğde, Aksaray Merkez ve Ortaköy ilçesi,
 • Doğudan Kayseri’nin Yeşilhisar, İncesu ve Merkez ilçeleri ile çevrilidir.

 

Nevşehir Kiralık Daire Arayanların Tercih Edebileceği İlçeleri

2016 yılı TÜİK verilerine göre Nevşehir il idari yapısı, 8 ilçe, 23 belediye, 122 mahalle ve 153 köyden oluşmaktadır. Nevşehir kiralık daire seçimi yapabileceğiniz ilçeleri ve bunların il merkezine uzaklıkları şu şekildedir;

 

 • Nevşehir Merkez İlçesi,
 • Ürgüp İlçesi, il merkezine uzaklığı 23 kilometre,
 • Gülşehir İlçesi, il merkezine uzaklığı 17 kilometre,
 • Kozaklı İlçesi, il merkezine uzaklığı 92 kilometre,
 • Hacıbektaş ilçesi, il merkezine uzaklığı 45 kilometre,
 • Avanos İlçesi, il merkezine uzaklığı 20 kilometre,
 • Derinkuyu İlçesi, il merkezine uzaklığı 29 kilometre,
 • Acıgöl İlçesi, il merkezine uzaklığı 22 kilometre.

 

Bölgede en fazla tercih edilen Nevşehir Nevkur kiralık daireler ilanlarını incelemek isterseniz listeleme sayfamızda Merkez ilçesini filtreleyerek göz atabilirsiniz.

 

Nevşehir Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin İklim Koşulları

Bulunduğu coğrafi alan itibariyle tipik karasal iklim etkisi altındadır. Yaz mevsimi sıcak ve kurak, kış mevsimi ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Kızılırmak Vadisinden uzaklaşıldıkça iklim koşulları belirgin şekilde sertleşmektedir. Nevşehir kiralık daire arayanlar için ilin yıllık ortalama sıcaklığı 10,6 derecedir.

 

Nevşehir Kiralık Daire Arayanlar İçin İlde Görülmesi Gereken Yerleri

Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Nevşehir’de peri bacaları, doğal güzelliği, Göreme Milli Parkı, Derinkuyu ve Kaymaklı Yer altı Şehirlileri, Hacıbektaş Veli Türbesi, Ortodoks Kiliseleri, Karain Güvercinlikleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos çanak-çömlek atölyeleri gibi pek çok farklı yeri bulunmaktadır. 1985 yılından beri Dünya Miras Listesinde bulunan Kapadokya ve Göreme her yıl binlerce turistin yanında ülke içinde ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. Genellikle yakın şehirlerden gelenlerin en fazla tercih ettiği Nevşehir kiralık ev günlük ilanlarını incelemek isterseniz listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Nevşehir Kiralık Daire Arayanlar İçin İl Ulaşımı

İl ulaşımı karayolu ve havayolu ile sağlanabilmektedir. İl karayollarının toplam uzunluğu 274 kilometredir. E-5 devlet karayolunun Aksaray sapağından gelmesiyle şehre varılmaktadır. Ankara’ya kadar otoban, daha sonrası ise devlet karayolu ile Türkiye’nin neredeyse her şehrine ulaşım sağlanabilmektedir. Nevşehir kiralık daire arayanlar için şehirde günlük ulaşımı otobüs, dolmuş ve minibüsler ile sağlanabilmektedir. Havayolu ile ulaşım için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bunlardan biri Tuzköy Havaalanı, şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktadır. Diğeri ise 100 kilometre uzaklıkta bulunan Kayseri Erkilet Havaalanıdır. Kolay ulaşım koşulları ve şehrin ziyaretçi sayısının fazla olması sebebiyle en fazla tercih edilenlerden biri olan Nevşehir 2000 evler eşyalı kiralık ev ilanlarını inceleyerek farklı alternatifler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.