/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çamardıcancel

Niğde Çamardı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çamardı Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Çamardı kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Çamardı, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda, Orta Toroslar içinde yer alan Bolkarlar ve Aladağların kuzeye doğru kıvrımlanarak sokulduktan alanın kuzeyinde kalan Niğde il merkezinin doğusunda yer alan bir ilçesidir. Orta Torosların uzantısı olan Aladağlar, ilçe topraklarının bütününü kaplamaktadır. En yüksek noktası 3756 metredir. İlçeden geçen akarsuyu Ecemiş Çayı’dır. Düzlük alan bulmak neredeyse imkansızdır. Ekonomik yapısı hayvancılığa dayanmaktadır. Başlıca üretilen tarım ürünleri ise baklagil ve tahıl ürünleridir. Meyvecilik oldukça yaygın olmakla birlikte en fazla elma yetiştirilmektedir. İl genelinde Orta Anadolu’nun tipik kara iklimi görülür. Yazları sıcak ve kurak, kış mevsiminde soğuk ve kar yağışlıdır. Yağışların kar haline kışın, yağmur haline ise ilkbaharda rastlanmaktadır. İlçe topraklarında emir, kurşunlu çinko, antimon ve çinko yatakları bulunmaktadır. 

Çamardı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Çamardı’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Niğde Merkez ilçesi ve Kayseri il sınırı,
 • Güneyinde Adana il sınırı,
 • Batısında Bor, Ulukışla ve Nİğde Merkez ilçeleri,
 • Doğusunda Kayseri ili ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 13.200’dür. Bu sayının yüzde 50,64’ü kadın, yüzde 49,36’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.163 kilometrekare, rakımı ise 1.600 metredir. Niğde Çamardı kiralık daire gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçede toplam 5 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlar;

 • Çarşı Mahallesi,
 • Maden Mahallesi,
 • Karataş Mahallesi,
 • Bereketli Mahallesi,
 • Yeni Mahallesidir. 

Çamardı Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Niğde’nin Çamardı llçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 106 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 3 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 29 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 416 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Niğde Çamardı’da kiralık Toki sahibinden ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Çamardı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.