/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aybastıcancel

Ordu Aybastı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Aybastı Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Aybastı kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Aybastı, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı, il merkezine 52 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Karadeniz’e paralel olarak uzanan Canik Dağları’nın Kuzey Yamaçlarında Bolaman Irmağı’nın sol kolu üzerinde kurulmuş bir ilçedir. Bütün komşu ilçelere işlek yollarla bağlıdır. Her yıl Temmuz ayı içinde yayla şenlikleri yapılmaktadır. Şenliklerde çeşitli yarışmalar, folklor gösterileri, konserler, sosyal ve kültürel etkinlikler, at yarışları, güreş müsabakaları düzenlenir. Yayla yolunun büyük kısmı asfalt, kalanı stabilize yoldur. Yamaç paraşütü, piknik, safari yapılabilme imkanı vardır. Bölgenin bulunduğu topraklarda günümüzde yaşayan halkın çoğunluğunu Türkmenler oluşturmaktadır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Klasik karadeniz iklimine sahip olan Aybastı’da yazları sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Yaz kış yemyeşil ormanlık alanlarla kaplı olan ilçede yıl boyu yağış görülmektedir. Geniş fındık bahçelerinin yanında incir, portakal, limon gibi meyvelerle defne ağaçları da oldukça fazladır. 

Aybastı Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Çatalpınar’da ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Kabataş ilçesi,
  • Güneyinde Reşadiye ilçeleri,
  • Batısında Korgan ilçesi,
  • Doğusunda Gölköy ve Mesudiye ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 22.783’tür. Bu sayının yüzde 50,00’si kadın, yüzde 50,00’si erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 359 kilometrekare, rakımı ise 830 metredir. Aybastı’da kiralık ev gibi özellikle bir bölge arayışında olanlar için ilçede toplam 21 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler şöyledir; Armutlu Mahallesi, Uzundere Mahallesi, Sefalık Mahallesi, Sağlık Mahallesi, Ortaköy Mahallesi, Kutlular Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Hisarcık Mahallesi, Esenli Mahallesi, Çakırlı Mahallesi, Zaferimilli Mahallesi, Toygar Mahallesi, Sarıyar Mahallesi, Pelitözü Mahallesi, Küçükyaka Mahallesi, Koyunculu Mahallesi, Karamanlı Mahallesi, Fatih Mahallesi, Çukur Mahallesi, Beştam Mahallesi, Alacalar Mahallesidir. 

Aybastı Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı kasım ayı verilerine göre Ordu’nun Aybastı llçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 72 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 10 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 980 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Ordu Aybastı Esenli Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Aybastı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.