/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çaybaşıcancel

Ordu Çaybaşı Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Çaybaşı Kiralık Daire Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Çaybaşı kiralık daire arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Çaybaşı ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Daha önceleri her ne kadar Ünye ilçesine bağlı olsa da 1990 senesinde verilen karar ile birlikte bir ilçe olma statüsü elde etmiştir. Çaybaşı ilçesinde turistik öneme sahip yerler bulunmaktadır. Bunlardan birkaçı arasında İçeribükü (Yeni Cuma) Cami, Tekke Köyü Cami ve Haziresi, Kapılı (Cıngırt) ve Kazankaya Şelaleleri bulunmaktadır. 

Çaybaşı Kiralık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Çaybaşı ilçesi, Karadeniz Bölgesi içerisinde bulunan Ordu iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 165 km2’dir ve denizden yüksekliği 530 metredir. Karadeniz kıyı şeridine olan uzaklığı 21 kilometredir. Akçay ve Cüri Irmakları’nın ortasında yükselmiş olan arazi üzerinde, ırmak havzalarını ayıran su çizgisinin üstünde konuşlanmıştır. Doğu Karadeniz ile kıyasla Orta Karadeniz’de yer aldığından ötürü, ilçede bulunan dağlar sarp ya da dik özelliklere sahip değildir. Ordu il merkezine 109 kilometrelik bir mesafesi bulunmaktadır. Ünye ilçesine 28 kilometre, İkizce ilçesine 7 kilometre ve Akkuş ilçesine ise 40 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin doğal bitki örtüsünü ormanlık alanlar oluşturur. Doğu taraftan Cüri Çayı geçerken batı taraftan da Akçay geçer. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin kuzey ve doğu taraflarında Ünye ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında İkizce ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney tarafında ise Akkuş ilçesi bulunmaktadır. 

Çaybaşı Kiralık Daire Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Çaybaşı kiralık ev arayanlar için bölgede tipik bir Karadeniz iklimi hakimdir. Her mevsim oldukça yağışlı geçer. Yaz ayları sıcak ve yağışlı, kış ayları da ılık ve yağışlı geçmektedir. Ancak kış aylarında yağışlar kar yağışına dönebildiği için bazen ulaşım konusunda zorluklar yaşanabilir. 

İlçe ekonomisi fındık üretimine bağlı bir haldedir. Her ne kadar halkın neredeyse tamamı fındık üreterek geçiniyor olsa da sanayi ve ticaret sektörleri de gelişme göstermiştir. 

Çaybaşı Kiralık Daire Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Çaybaşı ilçesinde toplam 13.922 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,78’i erkek olup geriye kalan %49,22’sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %8,17 olarak tespit edilmiştir. Son 10 yılın nüfus verilerine göre, ilçenin nüfus gidişatı oldukça düzensizdir ama son bir senede hafif bir nüfus artışı görülmüştür.

Çaybaşı ilçesinde 26 adet mahalle mevcuttur. Çaybaşı kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz mahallelerin en çok tercih edilenlerini aşağıda listeledik:

 • Çınar Mahallesi,
 • İlküvez Mahallesi,
 • Köklük Mahallesi,
 • Göksu Mahallesi,
 • Kapılı Mahallesi,
 • Aşıklı Çakıllı Mahallesi,
 • Taşkesiği Mahallesi,
 • Mollalı Mahallesi,
 • Cevizliyatak Mahallesi.

Çaybaşı Çınar Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Çaybaşı Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.