/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kabataşcancel

Ordu Kabataş Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kabataş Kiralık Daire Arayanlara Özel Emlakjet İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Kabataş kiralık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Kabataş, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu iline bağlı, il merkezine 94 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Bölgenin bulunduğu toprakların tarihine bakıldığında ilk egemen halkın Hacıemiroğulları adında bir beylik olduğu bilinmektedir. Kabataş ilçesinin eski ismi ‘Karay Köyü’dür. 1928 yılında Ordu iline bağlandığında Kabataş ismini almıştır. Daha sonra Gölköy ilçesine 1959 yılında da Aybastı ilçesine bağlanmıştır. 1971 yılında belediye teşkilatı kurularak kasaba halini almış ve 1990 yılında müstakil ilçe statüsü kazanmıştır. Ordu’nun hem nüfus hem de yüzölçümü bakımından küçük ilçelerinden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Klasik karadeniz iklimine sahip olan Kabataş’ta ılıman bir hava hakimdir. Yaz kış yemyeşil ormanlık alanlarla kaplı olan ilçede yıl boyu yağış görülmektedir. Kış ayları sahil bölgelerine göre saha sert geçmektedir. Geniş fındık bahçelerinin yanında incir, portakal, limon gibi meyvelerle defne ağaçları da oldukça fazladır. 

Kabataş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Nüfus ve İdari Bilgileri

Kabataş’ta ev kiralamayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

  • Kuzeyinde Çatalpınar, Gürgentepe ve Korgan ilçeleri,
  • Güneyinde Aybastı ilçesi,
  • Batısında Korgan ilçesi,
  • Doğusunda Gölköy ve Gürgentepe ilçeleri ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 11.375’tir. Bu sayının yüzde 49,69’u kadın, yüzde 50,31’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 74 kilometrekare, rakımı ise 530 metredir. Karadenizden 40 kilometre mesafe içeride bulunmaktadır. Kabataş kiralık ev düşünenler için toplam 9 mahalle vardır. Bu mahalleler; Merkez Mahallesi, Hoşkadem Mahallesi, Beylerli Mahallesi, Ardıç Mahallesi, Yeniceli Mahallesi, Kuzköy Mahallesi, Eceli Mahallesi, Belen Mahallesi, Alankent Mahallesidir. 

Kabataş Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçedeki Görülmesi Gereken Mekanlar

Aybastı ilçesi sınırları içinde yer alan Perşembe Yaylasıi Kabataş ve Aybastı ilçelerinin hem tarımsal hem de kültürel turizm açısından ortak kullanım alanıdır. İlçedeki Taşarası Mahallesi’nde bulunan Şifasuyu isimli su, kalp, damar, böbrek taşı gibi pek çok hastalığa şifa olmaktadır. Değirmendere’deki şifalı su ise bir diğer önemli yeridir. Dini boyuttan bakıldığında ilçenin içerisinde yer alan Gülbahçe ve Kuzköy Mevkiilerinde yaşamış olan 2 adet evliya vardır. By evliyaların ilçeyi dini bir merkez haline getirdiği söylenebilir. Aynı zamanda Şid Abdal Türbesi de görülmesi gereken yerlerden birisidir. En ünlü ürünleri ise Kabataş Helvası, Kabataş Köy Peyniridir. 

Sizler de kiralık konut tercihini Ordu ilinin Kabataş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Ordu Kabataş’ta uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kabataş Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.