/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Orducancel

Ordu Kiralık Daire

araması için 140 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ordu Kiralık Daire Seçeneklerini İncelerken Merak Edilen Genel Bilgiler

 

Ordu kiralık daire seçeneklerini incelemeden önce yazımıza göz gezdirmeye ne dersiniz? Yaşayacağınız veya yaşamakta olduğunuz ilin genel özellikleri hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Birçoğumuz ev ararken sadece ilanları incelemek ile yetinip, evin özelliklerine takılı kalıyoruz. Ancak evin özellikleri kadar yaşayacağımız ilin hangi ilçesinde yaşayacağımız, ulaşım imkanlarının nasıl olduğu, ilin iklim özellikleri nedir gibi birtakım detayları atlayabiliyoruz. Bu sebeple biz Emlakjet.com ailesi olarak hem işinizi kolaylaştırmak hem de çok daha doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olmak amacı ile Ordu ilinin genel özelliklerini bu yazımızda bir araya getirdik. Gelin Ordu’yu daha yakından tanıyalım.

 

Ordu’nun Kuzeyinde Karadeniz, Batısında Samsun, Doğusunda Giresun, Güneyinde ise Tokat ve yer alıyor. Ordu İlimiz birbirinden güzel ve uçsuz bucaksız yaylaları, doğa güzellikleri, mavi ile yeşilin en güzel şekilde birleştiği kıyıları, kumsalları ve dağları ile doğa turizminin parlak şehirleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda tarihi ve kültürü ile de ayrı bir özelliğe sahip olan Ordu’dan ev kiralamak için sitemizdeki ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Ordu İlinin İklim Özellikleri

 

Diğer Karadeniz illerinden farklı bir yapıya sahip olan Ordu ilinde iç kesimlerde kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları da sıcak ve kurak olan karasal iklim özellikleri görülürken, kıyı kesimler de ise kışları ılık, yazları serin, her mevsim yağışlı tipik Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir.

 

Ordu İlinin İlçeleri

 

Ordu da kiralık daire almak isteyenler için seçim yapabilecekleri toplamda 19 adet ilçe bulunuyor. Aşağıda özelliklerinden kısaca bahsedeceğimiz ilçelere ek olarak Ordu’da; Çamaş, Çaybaşı, Kabataş, İkizce ve Çatalpınar ilçeleri de yer alıyor. Bu ilçelerin dışındaki ilçelerin kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak;

 

 • Ordu’nun Ulubey İlçesi: 1958 senesinde kurulmuş olan Ulubey İlçesinin toplam yüzölçümü 262 kilometrekare olup, ilçede 35 belediye ve 1 adette köy bulunmaktadır.

 

 • Ordu’nun Korgan İlçesi: 1960 senesinde kurulan ilçenin yüzölçümü 206 kilometre karedir. İlçede toplamda 17 adet belediye ve 5 adette köy yer alıyor.

 

 • Ordu’nun Kabadüz İlçesi: 1990 senesinde kurulan ilçenin 340 kilometre kare yüzölçümü bulunuyor. Kabadüz ilçesinden ev kiralamak isteyenler için ise toplamda 11 belediye ve 2 köy yer alıyor.

 

 • Ordu’nun Fatsa İlçesi: Mesudiye ilçesi gibi yine kuruluşu eskilere dayanan ilçelerden bir diğeri de Fatsa’dır. 1876 senesinde kurulan ilçenin yüzölçümü 195 kilometre kare olup, ilçede 9 adet köy ve 59 adette belediye bulunuyor.

 

 • Ordu’nun Akkuş İlçesi: 1954 senesinde kurulmuş olan ilçede 6 köy ve 32 belediye yer alıyor. İlçenin yüzölçümü ise 662 kilometre karedir.

 

 • Ordu’nun Ünye İlçesi: Kuruluşu 1831 senesine dayanan Ünye ilçesinin yüzölçüöü 480 kilometre karedir. Ordu Ünye kiralık daire arayanlar için ilçede toplamda 59 adet belediye ve 9 adette köy bulunuyor.

 

 • Ordu’nun Gürgentepe İlçesi: 1936 senesinde kurulan Gürgentepe ilçesinin yüzölçümü 221 kilometre kare olup, ilçede 11 belediye ve 3 adet köy yer almaktadır.

 

 • Ordu’nun Gülyalı İlçesi: 1987 senesinde kurulan ilçede 6 belediye ve 1 adet köy ve 5 mahalle bulunuyor. İlçenin toplam yüzölçümü 112 kilometrekare olup, il merkezine uzaklığı da 16 kilometredir. Gülyalı ilçesi özellikle yaz aylarında doğal plajları ve denizi ile önemli turizm potansiyeli taşıyan ilçelerimizdendir.

 

 • Ordu’nun Aybastı İlçesi: 1957 senesinde kurulan ilçenin yüzölçümü 241 kilometre karedir. Aybastı ilçesinden ev kiralamak isteyenler için toplamda 10 belediye ve 4 adette köy seçeneği bulunuyor.

 

 • Ordu’nun Mesudiye İlçesi: Kuruluşu en eskiye dayanan ilçeler arasında yer alan Mesudiye ilçesi 1858 senesinde kurulmuştur. 1.180 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan ilçede, 57 adet belediye ve 4 adette köy yer alıyor.

 

 • Ordu’nun Gölköy İlçesi: 1636 senesinde kurulan ilçede 8 köy ve 18 tane de belediye yer alıyor. İlçenin yüzölçümü ise 341 kilometre karedir. Ordu Emlakçıdan veya Ordu sahibinden kiralık daire seçeneklerini inceleyerek bu ilçedeki ilanları görebilirsiniz.

 

 • Ordu’nun Kumru İlçesi: 1961 senesinde kurulan Kumru İlçesinin 344 kilometre kare yüzölçümü bulunuyor. Ordu kiralık daire arayanlar için İlçede 30 adet belediye ve 3 adette köy yer seçeneği sunuluyor.

 

 • Ordu’nun Perşembe İlçesi: 1945 senesinde kurulan ilçenin sınırları içerisinde 43 belediye ile birlikte 3 adette köy bulunuyor. Toplam yüzölçümü ise 224 kilometre karedir.

 

Ordu’da Ulaşım İmkanları

 

Ordu kiralık daire arayanlar için önemli olan ve bilmeleri gereken bir diğer detayda ulaşım imkanlarının nasıl olduğu bilgisidir. Demiryolunun hiç gelişmediği Ordu’da Karayolu ve Havayolu ile ulaşım sağlanıyor. Ordu’da iki adet havayolu mevcut. Bunlardan biri Çarşamba Havaalanı diğeri de Trabzon Havaalanı. Trabzon havaalanının Ordu’ya olan uzaklığı ise 181 kilometredir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Ordu Kiralık Daire
Ordu Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Osmaniye Kiralık Daire
 • Rize Merkez Kiralık Daire
 • Rize Kiralık Ev
 • Sakarya Adapazarı Camili Mahallesi Kiralık Ev
 • Sakarya Adapazarı Korucuk Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.