Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Sakarya Erenler Kiralık Daire

araması için 4 ilan bulundu
search
Erenlercancel
Sakaryacancel

Erenler Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Rehber Bilgiler

Erenler kiralık daire bakan EmlakJet ziyaretçilerine ilçe hakkında detay bilgilere yer verdiğimiz bir araştırma hazırladık. Siz de ilçe hakkındaki soru işaretlerinizi gidermek amacıyla bu yazıyı okuyabilirsiniz. Erenler, Sakarya'nın bir ilçesidir. Erenler’e, D-100 Devlet Karayolu, TEM Anadolu Otoyolu ve Bilecik-Eskişehir yolu kullanılarak ulaşılmaktadır. Erenler ilçesinin kuzeyinde Adapazarı ilçesi, batısında Arifiye ilçesi, güneyinde Geyve ilçesi, doğusunda Akyazı ilçesi, güneydoğusunda Karapürçek ilçesi yer almaktadır. Sakarya toprakları Sakarya Nehri’nin getirdiği suların taşması nedeniyle tarihte büyük yerleşimlere sahne olmamıştır. Geçmişi çok eskiye inmeyen, yeni bir şehir olan Sakarya, 16. yüzyılda Osmanlı Devleti hâkimiyetinde bir köy olarak kurulmuştur. Yaklaşık 250 yıla yakın köy konumunda olan yerleşim birimine, Anadolu erenlerinden yedisinin 700 yıl önce yerleştiği ve burada bir tekkenin olduğu rivayet edilmektedir. Günümüzde Sakar Baba Türbesi’nin söylencesi ve türbenin halen olması bu ihtimali kuvvetlendirmektedir. Ancak son 200 yıldır, yaşanan su baskınları ve depremler birçok tarihsel izi silmiştir. Ulaştırma, sanayi ve eğitim-öğretim alanındaki gelişmeler neticesinde hızla büyüyen Erenler, 1964 yılının Nisan ayında Belediye olmuştur. Tarımsal alanları yok olsa da sanayi gelişimi önlenemeyen bir hıza ulaşmış, karayolunun hizmete açılmasından sonra, 1975 yılından itibaren Erenler Beldesi cazip hale gelmiş şehrin büyümesi bu bölgeye kaymıştır. 1999 yılında meydana gelen depremde göçler olmuş olsa da bir müddet sonra geriye dönüşler gerçekleşmiştir.

Erenler Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Gezi Noktaları

Erenler ilçesinde yer alan tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz. Tersiye Kalesi, Erenler ilçesine bağlı Büyükesenler Mahallesinde bulunmaktadır. Tersiye tepesinde yer alan kale Bizans Döneminden kalma bir yapıdır. Günümüzde bu kaleden geriye sadece kalıntıları kalmıştır. Orhan Camii, Erenler ilçesine bağlı Büyükesenler Mahallesinde yer almaktadır. Osmanlı Padişahı Orhan Gazi tarafından 1330 yılında inşa edilmiştir. Taş bir temel üzerine yapılan cami tamamen ahşaptan oluşmaktadır. Günümüzde bu cami ibadete açıktır. Siz de ilçedeki bu güzellikleri görmek için kısa süreliğine bölgeye gelecekseniz Sakarya Erenler günlük kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Erenler Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Nüfusu 

2019 Türkiye istatistik kurumunun raporu verilerine göre ilçenin nüfusu 87.197 kişiden oluşur. Bu kişilerin %50,01’ini kadınlar ve %49,99’unu erkekler oluşturur. Bu nüfus, 43.592’si erkek ve 43.605’i kadından oluşmaktadır. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. 2017 yılında bölgede yaşayan kişi sayısı 85.649’dur. Bir sene içinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %1,81’dir. Nüfus yoğunluğu 1.548’dir. Siz de Erenler kiralık daire arayışınızda bu bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Yukarıdaki fiyatlar ışığında siz de bütçenizi hazırladıysanız aradığınız evlere EmlakJet üzerinden ulaşmanız oldukça kolay. İsteklerinize uyan Sakarya Erenler sahibinden kiralık evler ya da emlakçıdan kiralık daire ilanlarına sitemizden hızlıca göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.