Emlakjet

Karasu Akkum Mahallesi Kiralık Daire

araması için 1 ilan bulundu
search
Akkum Mahallesicancel
Karasucancel
Sakaryacancel

Akkum Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Rehberi    

Konut arama sürecinin detaylı araştırma isteyen ve tüm detayların göz önünde bulundurulması gereken bir süreç olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Emlakjet.com ailesi olarak, bu süreçte aradığınız konuta ulaşabilmeniz için işinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda sizler için Akkum Mahallesi hakkında konumu, emlak piyasası ve ulaşımı gibi kısa bilgileri içeren bir yazı derledik. Akkum Mahallesi kiralık daire arayan okuyucularımız bu yazımıza göz atarak gerekli bilgilere ulaşabilirler.    

Sakarya ili Akkum Mahallesi nüfusu toplam 296’dır. Bu nüfusun 155’i Erkek, 141’i Kadın’dır.  

Akkum Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin Mahallenin Coğrafi Konumu ve Bölgedeki Önemli Yerler  

Akkum Mahallesi’nin bağlı olduğu Karasu ilçesi, Marmara Bölgesi’nin Batı Karadeniz ile birleştiği yerde, Sakarya’nın kuzeyinde hafif dalgalı alçak alanlardan meydana gelir. Tarihi geçmişi, M.Ö 3. yüzyıl Bitinya Krallığı’na kadar uzanır. Topraklarında geçmişten bugüne; Bitinyalılar, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlılar gibi büyük bazı devletleri ağırlamıştır. Deniz turizmi ve Acarlar Longozu’ndaki endemik bitki ve hayvan türleri ile uluslararası boyutta ilgi çekiciliği olan bir ilçedir. Karasu ilçesine bağlı olan Akkum Mahallesi’nin sınırları ise; güneyden Karasu’nun Karapınar Mahallesi, kuzeyden, batıdan ve doğudan ise Sakarya Nehri ile çevrilmiştir. 

Akkum Mahallesi Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin Bölgenin Ulaşım Olanakları   

Akkum Mahallesi kiralık daire arayan okurlarımız için ulaşım olanaklarını derledik. Marmara Bölgesi’nin önemli turizm konumlarından biri olan Sakarya ili hem karayolu hem demiryolu hem de havayolu ulaşım imkanına sahip Türkiye’nin gelişmiş ulaşım ağına sahip şehirlerinden biridir. Akkum Mahallesi’ne veya Karasu'ya gitmek isteyen ziyaretçiler bu ulaşım olanaklarının bazılarından yararlanarak ilçeye veya mahalleye ulaşım sağlayabilirler. Akkum Mahallesi’ne uçakla gitmek isteyen ziyaretçilerin kullanması gereken havalimanı, Sakarya’ya en yakın konumda bulunan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’dır. İstanbul’a iniş yapan ziyaretçiler, havalimanında bulunan servis araçlarıyla Sakarya’nın şehir merkezine direkt ulaşım sağlayabilirler. Havalimanı, Sakarya şehir merkezine 1 saat 30 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Sakarya, Türkiye’nin gelişmiş şehirlerinden biri olduğundan, karayolu üzerinden de neredeyse tüm şehirlerden hareket eden otobüsler ile rahatça ulaşım sağlanabilir. Sakarya’ya demiryolu aracılığı ile de yakın çevre illerden rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir olup Türkiye’nin her noktasından ise ulaşım gerçekleştirmek mümkün olmamaktadır. Akkum Mahallesi’ne; ilçe merkezinden sık sık geçen Akkum Mahallesi otobüslerinden ve minibüslerinden herhangi biri ile ulaşılmakta olup gün boyu farklı diğer ilçe ve mahallelere de kolayca ulaşım imkanı sağlanabilmektedir. 

Akkum Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahallenin Eğitim Kurumu Bilgisi    

Akkum Mahallesi kiralık daire arayan çocuklu aileler için eğitim kurumu araştırmaları gerçekleştirdik. Akkum Mahallesi’nde okul bulunmamaktadır. Bu mahalleye yakın konumda bulunan bazı okullar şu şekildedir:

 

- Mehmet Akif Ersoy İlkokulu - Kuzuluk Mahallesi

- Aziziye İlkokulu - Aziziye Mahallesi

- Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu - Yalı Mahallesi

- Karasu İmam Hatip Ortaokulu - Kabakoz Mahallesi

- Karasu Atatürk Anadolu Lisesi - Yalı Mahallesi

- Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi - Karasu Meslek Yüksekokulu - Aziziye Mahallesi

 

Akkum Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Gayrimenkul Bilgileri  

Emlakjet.com verilerine göre Sakarya Akkum Mahallesi kiralık daire fiyatı 2022 yılında ortalama 2.534 Türk Lirası olarak ölçülmüştür. Sakarya Akkum Mahallesi kiralık konutların ortalama büyüklüğü ise 82 metrekaredir. Sakarya il geneli yerleşimine bakıldığında ilçe merkezi gibi nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde; yüksek katlı siteler ve metrekaresi yüksek evlerin ön planda olduğu görülüyor. Az nüfusa sahip olan kırsal kesimlerde ise tek katlı veya iki katlı genellikle bahçeli müstakil evler tercih ediliyor. Tercih edilen konutun sahip olduğu iç ve dış özelliklere, otopark, güvenlik, bulunduğu konum, havuz, manzara ve site içinde bulunup bulunmama durumuna göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bir konut kiralamadan önce her türlü etkeni göz önünde bulundurmanız önerilmektedir. Akkum Mahallesi sahibinden veya emlak ofisinden kiralık konut arıyorsanız Emlakjet.com üzerinden en güncel ilanları takip edebilirsiniz.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.