/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kocaalicancel

Sakarya Kocaali Kiralık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Kocaali Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kocaali kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercih edebilirsiniz.

Kocaali Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Kocaali ilçesi Karadeniz Bölgesi’nin en doğusunda yer almaktadır. Kocaali kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe en fazla yağışı kış mevsiminde almaktadır. Kocaali kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak fındık üretimi yapılmaktadır. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise tavukçuluk, arıcılık ve süt sığırcılığı yapılmaktadır.

Kocaali Kiralık Daire Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 25 bin 497’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,59’unu (12 bin 900) erkek, yüzde 49,41’ini (12 bin 597) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kocaali kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 36 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Açmabaşı Mahallesi, Ağalar Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Alandere Mahallesi, Aydoğan Mahallesi, Beyler Mahallesi, Bezirgan Mahallesi, Caferiye Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, Çukurköy Mahallesi, Demiraçma Mahallesi, Görele Mahallesi, Hızar Mahallesi, Kadıköy Mahallesi, Karalar Mahallesi, Karapelit Mahallesi, Karşı Mahallesi, Kestanepınarı Mahallesi, Kızılüzüm Mahallesi, Kirazlı Mahallesi, Koğukpelit Mahallesi, Kozluk Mahallesi, Köyyeri Mahallesi, Küplük Mahallesi, Lahna Mahallesi, Melen Mahallesi, Merkez Mahallesi, Selahiye Mahallesi, Süngüt Mahallesi, Şerbetpınar Mahallesi, Yalı Mahallesi, Yalpankaya Mahallesi, Yanıksayvant Mahallesi, Yayla Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir.

Kocaali Kiralık Daire Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

Kocaali ilçesinden konut kiralamayı düşünen kişiler ilçenin bütün imkanlarını detaylı bir şekilde araştırmaktadır. Özellikle çocuk sahibi kişiler ilçenin eğitim imkanları ile yakından ilgilenmektedir. İlçe eğitim kurumları ve bu eğitim kurumlarının verdiği eğitimler bakımından oldukça donanımlıdır. Sakarya Kocaali kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Kocaali Atatürk Ortaokulu: Ağalar, Osmanlı Sokak, 54800 Kocaali/Sakarya. Daha detaylı bilgiler için (0264) 812 19 65 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Nazım Üner İlkokulu: Alandere Mahallesi, Orhanbey Caddesi Pk:54800 Kocaali/Sakarya. Daha detaylı bilgiler için (0264) 812 10 31 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Osman Salihoğlu İlkokulu: Yeni Mahallesi Sinan Samrıoğlu Caddesi Pk:54800 Kocaali/Sakarya

Sizler de kiralık daire tercihini Sakarya ilinin Kocaali ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sakarya Kocaali uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Kocaali Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.