/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pamukovacancel

Sakarya Pamukova Kiralık Daire

araması için 3 ilan bulundu

Pamukova Kiralık Daire Arayanlara Bölge Hakkında Merak Edilenler 

Pamukova kiralık daire ilanları arasında size en uygun evi ararken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Pamukova, Sakarya iline bağlı ilçedir. Marmara Bölgesi'nin doğusunda, Sakarya ilinin güneyinde yer alır. Doğusunda Geyve, batısında Kocaeli, kuzeyinde Sapanca ve Merkez ilçe Adapazarı, güneyinde ise Bilecik iline bağlı Osmaneli ve Gölpazarı ilçeleri vardır. İlçe nüfusunun tamamına yakınını Manavlar ve Balkan göçmenleri oluşturur. Köylerde Yörükler ile Karabağ ve Kars'tan göç eden Ahıska Türklerinin yaşadığı da görülür. Pamukova Ovası; doğu-batı doğrultusunda uzanır. Ova güneyden Taraklı-Karagöl Platosu, kuzeyden Samanlı Dağları ile çevrilidir. Denizden ortalama 80 m yüksekte olan ovanın ortasından Sakarya Nehri geçer. Karasu-Antalya arasında uzanan D 650 karayolu ovadan geçer. Pamukova çevresinde tarih öncesi çağlara ait höyükler bulunmaktadır. Bunlar yörenin Neolitik ve Kalkolitik Çağlardan itibaren yerleşim gördüğüne işaret etmektedir. Osmanlı döneminde, Akhisar ismiyle tanınan Pamukova Kocaeli’ne bağlı ilçe iken 1874’te Geyve ilçesine bağlı bir bucak haline getirilmiştir. 1946 yılında belediye teşkilatı kurulmuş, 1987 yılında da Sakarya’ya bağlı ilçe konumuna getirilmiştir.

Pamukova Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Gezi Noktaları 

Adını aldığı bir ova içinde kurulu olan Pamukova ilçesi temiz havaya ve doğal güzelliğe sahip yaylaları ile ön plana çıkmaktadır. Paşalar Kalesi, Pamukova ilçesine bağlı Paşalar Köyünde yer almaktadır. Sarp bir tepe üzerinde yer alan Paşalar Kalesine ulaşım bir saatlik yürüyüş ile sağlanmaktadır. Zorlu bir ulaşıma sahip olan kale ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Paşalar Kalesinin Roma Döneminde inşa edildiği ve Bizans Döneminde de kullanıldığı tahmin edilmektedir. Kaymakam Suyu Yaylası, Pamukova ilçesinde yer alan Kaymakam Suyu Yaylası her türlü ağacın bulunduğu bol oksijenli, doğal güzelliğe sahip bir yerdir. Kaymamam Suyu Yaylası kamp yapmak için uygun bir yerdir. Kırca Yaylası, Pamukova ilçesine bağlı Karapınar Köyünden 13 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Temiz yayla havasına ve yeşil bir tabiata sahip olan Kırca Yaylasında her yıl temmuz ayında yayla şenlikleri yapılmaktadır. Siz de bu doğal güzellikleri barındıran ilçede yaşamak istiyorsanız Sakarya Pamukova kiralık ev listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

Pamukova Kiralık Daire Emlak Piyasası

2019 EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki kiralık dairelerin alanları ortalama 125 metrekare olarak karşımız çıkar. Pamukova kiralık daire fiyatları 658 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim kira fiyatı 5 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama alan ve fiyatları aşağıdaki gibidir.

  • 2+1, 102 metrekare bir daire 643 Türk Lirası ve
  • 3+1, 132 metrekare bir daire 673 Türk Lirasıdır.

Ev arayışınız hala devam ediyor ise size en uygun olan evler EmlakJette sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınıza, kriter ve bütçenize uygun olan evi bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık evler Pamukova ilanları sitemizde incelemeyi bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Pamukova Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.