/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sapancacancel

Sakarya Sapanca Kiralık Daire

araması için 6 ilan bulundu

Sapanca Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak daire kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sapanca kiralık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sapanca Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sakarya ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Sapanca ilçesinin kuzey kesimlerinde Sapanca Gölü, doğu kesimlerinde Sakarya Merkez ilçesi ve Adapazarı, güney kesimlerinde ise Samalı Dağları, Geyve ve Pamukova ilçeleri, batısında ise Kocaeli Merkez ilçesi yer almaktadır. Sapanca kiralık daire arayan kişiler ilçenin iklimi ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Akdeniz iklimi ve Karadeniz ikliminin arasında bir geçiş ikliminin etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede kışlar oldukça yağışlı olup, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 140 kilometrekare olup denizden yüksekliği 36 metredir. Sapanca kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelin tarım ve turizm faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır.

Sapanca Kiralık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 41 bin 55’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,07’sini (20 bin 558) erkek, yüzde 49,93’ünü (20 bin 497) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sapanca kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 29 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Akçay Mahallesi, Balkaya Mahallesi, Camicedit Mahallesi, Çayiçi Mahallesi, Dibektaş Mahallesi, Fevziye Mahallesi, Gazipaşa Mahallesi, Göl Mahallesi, Güldibi Mahallesi, Hacımercan Mahallesi, Hasanpaşa Mahallesi, İkramiye Mahallesi, İlmiye Mahallesi, İstanbuldere Mahallesi, Kurtköy Fatih Mahallesi, Kuruçeşme Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Memnuniye Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Nailiye Mahallesi, Rüstempaşa Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Şükriye Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Uzunkum Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yanık Mahallesi, Yavuzselim Mahallesi ve Yeni Mahallesi’dir. 

Sapanca Kiralık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgilendirme

İlçeden konut arayan kişilerin bir diğer önem verdiği konu ise ilçenin eğitim imkanlarıdır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengin olup ilçede yer alan okulların eğitim kadrolarının başarısı da oldukça yüksektir. Sakarya Sapanca kiralık daire arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Sapanca İlkokulu: Göl Mahallesi, Açelye Sokak Pk:54600, 54600 Sapanca/Sakarya. Daha detaylı bilgiler için (0264) 582 25 06 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Nazmiye Ömer Sözer Okulu: Göl, Hafız Sefer Caddesi No:2, 54600 Sapanca/Sakarya. Daha detaylı bilgiler için (0264) 582 50 90 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Alaçam Ortaokulu: Rüstempaşa, Yavuz Sokak No:12, 54600 Sapanca/Sakarya. Daha detaylı bilgiler için (0264) 582 50 89 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Bilgin Özkaynak Ortaokulu: Yavuzselim, İstasyon Caddesi, 54600 Sapanca/Sakarya.

Sizler de kiralık daire tercihini Sakarya ilinin Sapanca ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sakarya Sapanca uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Sapanca Kiralık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.