/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Serdivancancel

Sakarya Serdivan Kiralık Daire

araması için 80 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Serdivan Kiralık Daire Bakanlara İlçe Hakkında Bilgiler 

Serdivan kiralık daire ilanları arasında gezmekten yorulduysanız bu yazıyı okuyarak kısa bir ara verebilirsiniz. Serdivan, Sakarya iline bağlı bir ilçedir. Adapazarı'nın 5–6 kilometre batısındadır. Serdivan, Türkiye-Yunanistan nüfus mübadelesi sonucunda buraya yerleşen göçmenlerden oluşmuştur. 1999 Gölcük depreminden sonra nüfusu hızla artmış ve 1982 yılında belediye, 2008 yılında ilçe olmuştur. Sakarya ilini oluşturan 10 ilçesinden biridir.

Serdivan Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçenin Tarihi

İlk olarak 17. yüzyılda buraya yerleştirilen Rum tebaa tarafından kurulduğu tahmin edilmektedir. İlk adının Petrades olduğuna ilişkin bilgiler bulunmaktadır. Serdivan, 1923 yılında Türkiye cumhuriyeti ile Yunan Hükumeti arasında yapılan Mübadele Antlaşması gereğince İskeçe ve Gümülcine hariç Yunanistan’daki Türklerin Türkiye’ye, Türkiye’deki Rumların da Yunanistan’a gitmesi suretiyle ülkemize gelen vatandaşlarımız tarafından kurulmuştur. Anlaşma gereği Samsun’a gitmesi planlanan göçmen vatandaşlar Adapazarı’nı ve Serdivan’ı gördükten sonra toprağın bereketli olması sebebi ile Samsun’a gitmekten vazgeçerek burada iskan etmişlerdir. O zamanın kaymakamı ve ileri gelenlerinin Rum ve Ermeni’lerin boşalttığı evlere yerleştirme tekliflerine sıcak bakmayan göçmenler, yerleşim yeri olarak tepeyi uygun görerek şimdiki Serdivan’da iskan etmişlerdir. Mübadele Kafilesinden gelenlerin büyük çoğunluğu Ege Bölgesi’ne göç edince köyün planı bozuldu. Gidenler İskan Hakları’ndan vazgeçince kalanlar da arsaları gayri muntazam genişlettiler. Bu heyetin başkanlığında burada kalanlar ise köyün öncelikli problemlerini su, okul, cami gibi önemli problemleri gidermeye başlayarak Serdivan’ı bir yerleşim yerine uygun bir hale getirmişlerdir. Eski Bağdat Yolunun bu hat üzerinde olması ve Jüstinyen köprüsünün bir kısmı Kasaba hudutları içinde kalması ve E-5 yolunun buradan geçişi de kasabanın önemli bir yerleşim bölgesi haline gelmesini sağlamaktaydı. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız Serdivan da kiralık evler için listeleme sayfalarımız kullanabilirsiniz.  

Serdivan Kiralık Daire Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama büyükleri 88 metrekaredir. Serdivan kiralık daire fiyatları ortalama 1.032 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Ortalama birim kira yani metrekare başına düşen kira bedeli ortalama 12 Türk Lirasına denk gelir. Kiralık dairelerin alanları ve oda sayılarına göre kira bedelleri ise ortalama olarak aşağıdaki gibidir.

 • 1+0, 35 metrekare bir daire 812 Türk Lirası,
 • 1+1, 55 metrekare bir daire 882 Türk Lirası,
 • 2+1, 80 metrekare bir daire 1.024 Türk Lirası,
 • 3+1, 135 metrekare bir daire 1.141 Türk Lirası,
 • 4+1, 176 metrekare bir daire 1.464 Türk Lirası,
 • 4+2, 200 metrekare bir daire 1.786 Türk Lirası ve
 • 5+1, 200 metrekare bir daire 1.586 Türk Lirasıdır.

Kiralık daire fiyatlarını daha detaylı bir şekilde incelemek için emlakçınıza danışabilir ya da sitedeki ilanları inceleyebilirsiniz. Bütçeniz doğrultusunda size en uygun olan evi bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden uygun fiyatlı kiralık ev Serdivan ilanlarına dilediğiniz zamanda ve dilediğiniz yerde EmlakJet aracılığıyla göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İnşaat malzemeleri sanayi üretimi yüz...

İnşaat malzemeleri sanayi üretimi yüz...

3 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktark...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktark...

3 Ağustos 2021

Yangında evlerini kaybedenlere kira v...

Yangında evlerini kaybedenlere kira v...

2 Ağustos 2021

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

Emlak Konut GYO, İstanbul Fikirtepe'd...

30 Temmuz 2021

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

2021 Plansız Alanlar İmar Yönetmeliği...

30 Temmuz 2021

Serdivan Kiralık Daire
Sakarya Serdivan Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Sakarya Kiralık Daire
 • Samsun Atakum Kiralık Daire
 • Samsun Bafra Kiralık Ev
 • Samsun Çarşamba Kiralık Ev
 • Samsun İlkadım Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.